Prowadzenie samochodu nie należy do najłatwiejszych rzeczy i dobrze o tym wiedzą kursanci. O ile sam kurs z instruktorem może być lekki i przyjemny, to sam test z egzaminatorem już niekoniecznie. Wtedy dochodzi stres, który powoduje, że zaczynamy się mylić i popełniać błędy.

Cena egzaminu w krakowskim OSK

osk krakówZrobienie prawa jazdy kosztuje około półtora tysiąca złotych, za które mamy zagwarantowane trzydzieści godzin spędzonych na nauce jazdy na placu manewrowym i po mieście, oraz parę godzin wykładów z teorii na temat przepisów ruchu drogowego. Kurs możemy zrobić w dowolnej szkole jazdy, natomiast egzamin możemy zdać w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego. Jeżeli chcemy rozpocząć kurs na terenie małopolski, to OSK Kraków będzie miastem, w którym pracuje najwięcej instruktorów. W tym mieście znajduje się sporo szkół, które mogą nas bardzo dobrze przygotować do testu, ale nad nerwami w trakcie jego trwania, sami musimy nauczyć się panować. W dużym mieście zawsze trudniej zdać egzamin, bo jest duży ruch na ulicach, oraz mnóstwo skomplikowanych dla przyszłego kierowcy rond i skrzyżowań. Często inni uczestnicy ruchu ulicznego są mało wyrozumiali dla nowicjuszy i dodatkowo ponaglają i wymuszają reakcję na kursancie. W takiej chwili nietrudno o pomyłkę, która może kosztować nas nie zaliczenie egzaminu. W Krakowie pracuje sporo egzaminatorów, którzy dziennie są w stanie sprawdzić umiejętności około pięćdziesięciu przyszłych kierowców. Statystyki mówią, że tylko co piąty kursant zdaje egzamin na prawo jazdy za pierwszym razem.

Jeżeli zostaniemy dopuszczeni do egzaminu, to musimy dodatkowo zapłać około dwieście złotych za wyznaczenie terminu na egzamin w części praktycznej i teoretycznej. Są to dodatkowo koszty, które musimy ponieść. Jeżeli oblejemy egzamin to ponownie musimy uiścić ta opłatę.

Rodzaje ogrzewania na Śląsku<< >>Szeroka oferta profesjonalnej drukarni

O Autorze : Łukasz