Nie od dziś wiadomo, że naturalne preparaty najlepiej wpływają na nasze zdrowie. Często zdecydowanie lepszym pomysłem jest korzystanie z naturalnych metod leczenia i zapobiegania chorobom niż decydowanie się na zażywanie sztucznych medykamentów. Od jakiegoś czasu mnóstwo osób docenia preparaty jakimi są olejki wytłaczane z owoców rokitnika. 

Polecane oleje rokitnikowe 

olejki rokitnikoweW naszym klimacie rośnie wiele roślin, których owoce mogą mieć bardzo korzystny wpływ na nasz organizm. Coraz częściej docenia się to co matka natura ma nam do zaoferowania. Bardzo dobrym przykładem roślin, które mogą bardzo wspomagać nasze zdrowie jest rokitnik. Z tej rośliny wytwarza się najróżniejsze preparaty. Niegdyś rokitnik był kojarzony głównie z branżą kulinarną. Wytwarzano z niego różne soki czy dżemy. Popularne były również nalewki rokitnikowe, które uznawano za świetne lekarstwo na problemy żołądkowe. Obecnie bardziej przyglądamy się olejkom, które wytłacza się z owoców rokitnika. Olejki rokitnikowe powstają na skutek tłoczenia na zimno gdzie bazą jest pulpa owocowa. Systematyczne spożywanie tychże olejków może doprowadzić do tego, że nasza odporność będzie na bardzo wysokim poziomie. Szczególnie często zaleca się by takie preparaty spożywać w czasie jesieni i zimy gdy to zachodzi największe ryzyko występowania przeziębień czy też grypy. Rokitnik wpływa również na nasz układ pokarmowy regulując wiele procesów w nim zachodzących. 

Ogólnie rzecz biorąc oleje z rokitnika to samo zdrowie. Każdy z Państwa powinien spróbować przekonać się na własnej skórze o tym jak ciekawe właściwości ma rokitnik. Z powodzeniem możemy również uprawiać rokitnik w naszym ogrodzie. Roślina ta nie ma dużych wymagań i z reguły jest tak, że owocując wydaje ona bardzo obfite plony, z których powinniśmy korzystać. 

Zalety kupowania w hurtowniach z upominkami<< >>Korzyści wynikające z izolacji poddasza pianką

O Autorze : Zdzisław Paksiński