Ogrody wodne znane były już bardzo dawno temu. Najstarsze zapiski dotyczące ogrodów wodnych pochodzą z III tysiąclecia przed naszą erą. Zakładanie ogród wodnych wcale nie jest takie łatwe, jak mogłoby się wydawać. Ogrody w świątyniach Babilonii czy też ogrody Nabuchodonozora II były właśnie ogrodami wodnymi.

Dobór gatunkowy roślin do ogrodu wodnego

zakładanie ogrodów trójmiastoAby stworzyć ogród wodny, wcale nie trzeba dysponować dużą przestrzenią. W wielu ogrodach przydomowych jest miejsce na zaaranżowanie pięknego oczka wodnego z charakterystyczną roślinnością wodną. Oczywiście w założenie ogrodu wodnego trzeba włożyć sporo pracy, ale efekt końcowy jest na pewno o wiele bardziej zadowalający niż w przypadku ogrodów klasycznych i innych. W przypadku małego metrażu ogrodu można pokusić się o zamontowanie fontanny przy tarasie lub altanie. Każdy kto posiada większy areał wokół domu jednorodzinnego, może pozwolić sobie na projekt oczka wodnego, stawu czy kaskady wodnej. Firmy oferujące zakładanie ogrodów trójmiasto, na pewno poradzą sobie z takim zadaniem i pomogą w wykonaniu pięknego ogrodu wodnego. Jeśli decydujemy się na ogród wodny, musimy pamiętać o właściwym doborze gatunkowym roślin. 1/3 roślin w ogrodzie wodnym to rośliny podwodne. Wśród nich największą popularnością cieszą się takie rośliny jak moczarka kanadyjska, rogatka czy rdestnica kędzierzawa. To te rośliny natleniają wodę, dają schronienie rybom, a do tego sprawiają, że woda jest czysta.

W strefie bagiennej wokół zbiornika mogą znaleźć się takie rośliny jak niezapominajka błotna i kaczeniec wodny. Wokół można też posadzić pałki wodne czy kosaćce żółte. Naturalnym otoczeniem dla oczka wodnego czy stawu będą kamienie. Zakładając kaskadę lub wodospad, warto postawić na solidne kamienie naturalne, wśród których najlepsze są granit i bazalt.

Fotobudki dla klientów<< >>Skuteczna naprawa komputera

O Autorze : Szymon Krzyżewski