Jak mówi powiedzenie: pieniądze rządzą światem. Niby szczęścia nie dają, ale kiedy w grę wchodzą długi, chcemy je odzyskać jak najszybciej. Szczególnie widoczne jest to w przypadku przedsiębiorstw, które nie mogą sobie pozwolić na utratę płynności finansowej. A w biznesie zazwyczaj obraca się niemałymi kwotami pieniężnymi.

Jak odzyskać zaległe zobowiązania pieniężne?

windykacja długówKiedy ktoś kolokwialnie mówiąc „wisi” nam pieniądze, zazwyczaj wyznaczamy mu termin ich zwrotu. W życiu prywatnym w takich sytuacjach często udaje nam się dogadać i polubownie załatwić sprawę, nie chcąc psuć sobie dobrych stosunków z drugą osobą. Jednak w przypadku prowadzenia biznesu, dobre stosunki są ważne, ale nie tak ważne jak finanse. Czasami się zdarzy, że nasz kontrahent nie dokona zapłaty wynikającej z zawartej umowy kupna towaru czy wyświadczonej usługi. Jeśli termin uiszczenia należności dawno już miął, a my w dalszym ciągu nie możemy doprowadzić do odzyskania pieniędzy, windykacja długów będzie odpowiednim krokiem negocjacyjnym. Niewielkim kosztem zwiększamy swoje szanse na zwrot pieniędzy. Jest to lepsze rozwiązanie niż pomoc komornika, który nie budzi pozytywnych skojarzeń. Natomiast z firmami windykacyjnymi łatwiej jest prowadzić dialog, a są czasami równie skuteczne co kancelarie komornicze, mimo, że dysponują innymi środkami egzekucyjnymi. Pomoże to zachować dobre stosunki z kontrahentem i nie zrazi go do dalszej współpracy.

Chcąc w sposób konkretny, ale jednocześnie niezbyt agresywny przypomnieć naszemu dłużnikowi o zaległościach finansowych, warto zwrócić się o pomoc do firmy windykacyjnej. Łatwiej będzie nam wówczas odzyskać dług, a poniesiemy przy tym niewielkie koszty. Jest to na pewno lepsze rozwiązanie niż surowa egzekucja komornicza.

Problem z uzależnieniem od alkoholu<< >>Produkty elewacyjne dla domów

O Autorze : Krystian