Odkąd powstały samochody, ich właściciele próbują chronić lakier, który się na nich znajduje. Dzieje się tak ze względu na to, że samochód jest mieniem o dużej wartości. Poprawki lakiernicze i naprawianie blacharki wiąże się z dużymi kosztami i powoduje obniżenie wartości samochodu.

Naklejki ochraniające lakier

naklejki ochronne na autaKażdy użytkownik samochodu spotkał się z sytuacją tak zwanej stłuczki parkingowej, lub z zadrapaniem lakieru podczas wkładania bagaży do bagażnika. Zarzają się też sytuacje kiedy ktoś umyślnie rysuje nam lakier, z zawiści, lub zwykłej głupoty. Właśnie ze względu na takie okoliczności powstały naklejki ochronne na auta. Jest to ciekawe rozwiązanie. Do produkcji naklejek zastosowano najnowocześniejsze polimery. W specjalnym zakładzie, na wcześniej wybrane elementy nadwozia, zostaje nałożona specjalna folia ochronna, która w razie kolizji ucierpi, zamiast właściwego lakieru. Folia ta w razie zarysowania, sama uzupełnia braki w zarysowanym miejscu pod wpływem ciepła. Problemy z lakierem to najczęstsze mankamenty związane z użytkowaniem auta. Prócz uszkodzeń mechanicznych, nasz samochód jest narażony na działanie silnego słońca, niskich temperatur, ptasich odchodów, soków drzewnych. Czy wreszcie na kontakt z solą, którą drogowcy sypią na ulice zimą. Naklejki ochronne należą do gamy środków zabezpieczających przed tego rodzaju czynnikami zewnętrznymi, psującymi lakier w naszym samochodzie.

Folia taka jest transparentna, czyli nie zminia koloru naszego samochodu. Pogłębia kolor i zwiększa połysk karoserii. Folia taka ma grubość około 20 mikrometrów. Posiada termo pamięć, dzięki czemu rysy znikają pod wpływem wysokiej temperatury. Na produkt tego typu mamy kilka lat gwarancji. Niestety nie jest to bardzo drogi zabieg.    

 

Woda i ekonomiczny sposób jej podgrzania<< >>Taras restauracji wykonany z mocnego drewna

O Autorze : Piotr Damaszek