Wiele procesów wymaga stosowania adekwatnych rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo operatorów czy osób przebywających w pobliżu stanowiska. Dotyczy to szczególnie zakładów przemysłowych, gdzie ze względu na specyfikę obiektu oraz jego przeznaczenie może zachodzić zagrożenie powstające w skutek pracy maszyn. Niemniej jednak ryzyko jakichkolwiek zdarzeń niepożądanych można ograniczyć praktycznie do zera.

Dźwiękowa sygnalizacja zdarzeń

nowy sygnalizator dźwiękowyW tym celu należy przeprowadzać odpowiednie szkolenia pracowników mające na celu uzmysłowić o jakie zagrożenia chodzi oraz jakie środki prewencji należy podejmować. W celu jak najsprawniejszego wykonywania czynności często na terenie hal produkcyjnych pojawia się nowy sygnalizator dźwiękowy, którego zadaniem jest przekazywanie informacji o stanie pracy maszyny czy urządzenia. Do tego celu wykorzystywany jest dobrze słyszalny dźwięk modulowany. Jeden sygnalizator może generować różne tony co umożliwia informowanie o zajściu różnych sytuacji i zdarzeń. Co więcej na rynku dostępnych jest wiele modeli produkowanych przez przeróżne podmioty. Niektóre z nich mogą generować oprócz sygnału alarmowego tonowego również komunikat słowny. Dzięki temu przekaz jest zrozumiały nawet dla osób nieprzeszkolonych z zakresu BHP. Dodatkowo sygnalizacja akustyczna jest często uzupełniana o sygnalizację optyczną, która pozwala działać na kolejny zmysł.

W ten sposób uzyskiwany jest najlepszy efekt w środowiskach silnie uprzemysłowionych, gdzie nakłada się na siebie wiele sygnałów. Warto wspomnieć, że przy doborze urządzenia należy kierować się głównie jego parametrami technicznymi. Powinien być on możliwie jak najgłośniejszy, odporny na uszkodzenia mechaniczne, a także szczelny. Nie należy zapominać również o wszelkich atestach i certyfikatach, które powinien posiadać sprzęt.

Zakup domu w Piotrkowie Kujawskim<< >>Sprawdzony producent piżam męskich

O Autorze : Oskar N