Niejednokrotnie ludzie mają dylematy typu: ale co dłużej nam posłuży? Oczywiście, to zależy, co stanowi zagrożenie dla nowego nabytku. W przypadku prawie każdego przedmiotu zagrożeniem są zawsze dorastające dzieci. To normalne w ich rozwoju. Zaczynają od malowania po ścianach, psucia zabawek czy tłuczenia szyb.

Granie przy betonowym stole jest modne?

betonowe stoły do gierTe wszystkie rzeczy są nieodłączne w przypadku dorastających dzieci. Zdarzają się najpierw indywidualnie, a potem podczas wspólnych zabaw czy kłótni między dziećmi. Kto z nas tego nie pamięta? Scysja podczas gry, rzucenie kostkami, rakietkami i płacz. To normalny okres dojrzewania. Dlatego w miejscach, gdzie na wakacyjnych wyjazdach spotyka się mnóstwo dzieci, zastosowanie mają betonowe stoły do gier. Są wytrzymałe, nie przewracają się i nie mają prawa nikomu wyrządzić krzywdy. Zwykły stół do ping ponga nieraz został przewrócony podczas gonitwy wokół niego. Gra w Chińczyka kończyła się w większości przypadków podartą planszą. Tak się dzieje i będzie działo, co nie oznacza, że nie można temu zaradzić, właśnie wprowadzając elementy betonowego. Tym dzieci nie rzucą, tego nie zepsują, tego się nie rozkłada i nie składa. W końcu jest odporne na warunki atmosferyczne i stabilne. Czegóż chcieć więcej, jeśli chodzi o potrzeby dzieci? Zresztą, nikt nie mówi, że dorośli nie mogą również z nich skorzystać. Tego typu przedmioty są stałymi elementami parków miejskich, a nie tylko kolonii dla dzieci.

Beton jest składnikiem skateparków, chodników, ławek, nie bez powodu. Jeśli chodzi o kwestie zalet stabilnych betonowych stołów to jest ich tak dużo, że przeważą wszystkie ewentualne minusy. Kwestia zaoszczędzonych pieniędzy na zakupy zniszczonych przedmiotów jest jednym z nich. A oszczędności lubi przecież każdy z nas.

Kolczyki w przekłutych uszach<< >>Klimatyzacja we własnym domu

O Autorze : Kamil Bogdański