Nawet nie brałem pod uwagę, że kiedykolwiek w życiu będzie mnie stać na wybudowanie własnego domu. Los jest jednak zmienny i tym razem się do mnie uśmiechnął. Wpadło mi na prawdę sporo gotówki, która pozwoliła na spełnienie niektórych marzeń.

Z kierownikiem budowy dogadałem się bez problemu

kierownik budowy toruńZatrudniłem do budowy jedną z toruńskich firm, którą polecił mi sąsiad. Według jego oceny są dość rzetelni i tani. Nie zastanawiałem się w tej sytuacji i podpisałem kontrakt. Nie miałem początkowo zielonego pojęcia jakie są koszty, ale kierownik budowy toruń wszystko mi dokładnie wyjaśnił. Trochę się przeliczyłem, ponieważ nie miałem aż tak dużo pieniędzy na ten cel a nie chciałem brać z oszczędności. Zdecydowałem, że będę negocjował cenę. Zauważyłem, że ten kierownik budowy toruń to całkiem fajny człowiek i na pewno się z nim dogadam. Porozmawialiśmy od razu. Wyjaśnił mi, że nie może ludziom obniżyć wynagrodzenia, ponieważ są świetnymi pracownikami i przy budowie jest na prawdę ciężko. Rozumiałem to. Powiedział jednak, że pomyśli co może zrobić i da mi znać następnego dnia. Nie liczyłem na wiele, ale przynajmniej spróbowałem. Następnego dnia kierownik budowy toruń sam do mnie przyszedł i powiedział, że udało mu się coś wykombinować. Zamawiane materiały budowlane będą tańsze dla mnie o podatek wat i dzięki temu zaoszczędzę na prawdę dużą kwotę. Nawet na szybko mi przeliczył jakie to są pieniądze. Zaskoczyłem się, bo nie sądziłem, że aż tyle da się zaoszczędzić. Jego brat ma hurtownię budowlaną i zgodził się pomóc.

Byłem dość zadowolony z tej współpracy. Kierownik to wiedział, że jestem w porządku i z uwagi na sympatię do mojej osoby zdecydował się zdziałać w temacie cięcia kosztów. Teraz mam swój wymarzony dom i nawet kupiłem motorówkę.

Funkcjonalny i ładny balkon<< >>Jak kursy językowe zapoczątkowały moje życie?

O Autorze : Kamil Bogdański