Każdy potrzebuje swój własny kąt. Nie zdawałam sobie z tego sprawy póki w końcu nie zamieszkałam z mężem w naszym pierwszym własnym mieszkaniu i nie wyprowadziliśmy się od moich rodziców. Zanim kupiliśmy mieszkanie byliśmy przekonani, że znalezienie odpowiedniego miejsca będzie o wiele łatwiejsze.

Interesowało nas kupno nowego mieszkania

nowe mieszkania - starogard gdańskiBardzo zależało nam na tym by wprowadzić się do nowo wybudowanego osiedla. Rozumiem popularność i zalety rynku wtórnego nieruchomości ale dla nas nowe mieszkanie było wielkim marzeniem i po prostu bardziej odpowiadało naszym potrzebom. Mimo, że nieruchomości na rynku pierwotnym są oczywiście droższe. Jest jedna rzecz, która zaskoczyła nas jeżeli chodzi o nowe mieszkania – Starogard Gdański nie miał, i z tego co wiemy, nadal nie ma zbyt wielu ofert kupna gotowego już nowego mieszkania. Zapotrzebowanie na mieszkania jest tak duże, że ludzie kupują mieszkania od deweloperów nawet na kilka lat przed ich wybudowaniem. Wiedziałam, że jest to częsta praktyka ale myślałam, że więcej jest mieszkań, które można kupić od razu albo czekać tylko kilka miesięcy. Muszę przyznać, że mieliśmy naprawdę dużo szczęścia, bo ostatecznie udało nam się odkupić zupełnie nowe mieszkanie, w którym poprzedni właściciel nawet nie zaczął remontu. Nam remont zajął pięć miesięcy, więc nie wyobrażam sobie czekania na ukończenie osiedla, a potem kolejnych miesięcy czekania aż w ogóle będziemy mogli się tam wprowadzić.

Od kupna mieszkania minęło już rok. Nasze mieszkanie jest takie jak sobie je wyobrażałam przed kupnem – bardzo nowocześnie urządzone, ale jednocześnie panuje w nim przyjemna i przytulna atmosfera. Na kupno mieszkania wzięliśmy kredyt ale w sprawach zawodowych mi i mężowi idzie dobrze, więc żyjemy spokojnie i szczęśliwie.

Zaopatrzenie w sklepie medycznym<< >>Meble sklepowe – jak je wybrać?

O Autorze : Bartek Kolaczyk