Jesteśmy młodym małżeństwem. W ubiegłym roku rozpoczęliśmy budowę naszego wymarzonego domu. Było sporo spraw do załatwienia od dokumentacji po wykonawców. Kierownik budowy to bardzo rygorystyczny i dyplomatyczny mężczyzna.

Ogrodzenia tymczasowe na każdą budowę są potrzebne?

ogrodzenia tymczasoweNa początku nam to przeszkadzało, jednak niedługo później okazało się, że to wspaniały fachowiec, a jego wymagania wcale nie są wygórowane. Mówię o wymaganiach, co do stosowania się do przepisów, wytycznych urzędu czy samego projektu. Pamiętam, jak na samym początku prac zażądał wręcz, abyśmy załatwili ogrodzenie budowlane. Oczywiście powiedzieliśmy kierownikowi budowy, że to jakiś żart i że nie mamy zamiaru wydawać pieniędzy na jakieś ogrodzenia tymczasowe na każdą budowę. Przekonał nas jednak do słuszności swojego wymogu. Szukaliśmy firm, które wynajmują ogrodzenia budowlane. Nie był to duży koszt w skali całej inwestycji, a zapewniliśmy bezpieczeństwo przechodniom, sąsiadom, a zarazem maszynom, które były schowane za ogrodzeniem i zamkniętą bramą. Budowa przebiega sprawnie i bezpiecznie. Były małe problemy po drodze i konflikty małżeńskie dotyczące wyborów kafli, drzwi czy nawet kostki brukowej. Jednak jak czytamy na forach, jest to nieuniknione podczas ponad rocznego zmagania z budową domu. Teraz urządzamy ogród.

Jest to dla mnie niezwykła przyjemność: wybierać rośliny na zaplanowane przeze mnie rabaty. Zaprojektowałam wszystko w taki sposób, aby było mało pracy w sezonie i dużo czasu na relaks.Mamy rozległy taras, z którego rozpościera się widok na ogród i sąsiedni las.

Oświetlenie LED od importera na podwórko<< >>Piękne dekoracje dla domu

O Autorze : Szymon Krzyżewski