Obecnie można skorzystać z wielu metod ogrzewania pomieszczeń. Na szczególną uwagę zasługują kominki oraz piecyki. Mniejsze i pasujące do wszystkich pomieszczeń są oczywiście piecyki, które wcale nie wymagają dodatkowych remontów w domu czy mieszkaniu.

Zamykanie i otwieranie szybra w trakcie korzystania z piecyka

piecyki warszawaInstalując piecyk wolnostojący, warto pamiętać o kilku elementach. Przede wszystkim należy zadbać o regulatory dopływu powietrza. Takie regulatory instaluje się najczęściej w przedniej ścianie wkładu. Dzięki regulatorom można sterować prędkością spalania. Najczęściej do spalania wykorzystywane jest drewno. Regulator pozwala określić moc grzewczą danego urządzenia. Bardzo ważne jest to, by nie dochodziło do nagrzewania uchwytów regulatora, nawet wtedy kiedy w kominku ogień mocno płonie. Tego typu piecyki warszawa powinny posiadać też szyber. Ten element wpływa na regulację siły ciągu. Dzięki niemu można też regulować kierunek cyrkulacji dymu w komorze spalania. Jeśli szyber jest zamknięty, ciąg w środku paleniska zmniejsza się. To z kolei umożliwia dopalenie nawet najmniejszych elementów opału znajdujących się w palenisku. Sprawność piecyka rośnie, kiedy szyber jest zamknięty. Moc grzewcza jest większa, a ciepło jest oddawane do ogrzewania pomieszczeń. W przypadku otwarcia tego elementu, dym kierowany jest bezpośrednio do przewodu kominowego. Przed otwarciem piecyka zawsze należy otworzyć wcześniej szyber.

W przeciwnym razie dym będzie wydobywał się do wnętrza pomieszczenia. Dotyczy to również rozpalania ognia w piecyku. Na rynku są też dostępne nowoczesne technologie, dzięki którym szyber może być zamykany i otwierany automatycznie. Istnieją też specjalne blokady. Ich zadaniem jest nie pozwolić na otwarcie drzwiczek, kiedy szyber jest zamknięty. Drzwiczki otwierają się dopiero przy otwartym urządzeniu.

Tapety wykonane z włókna<< >>Dowolność w wyborze kanapek

O Autorze : Henryk Zastojski