Czasami pewne miejsca tak nam się podobają, że nawet, że odwiedziliśmy je już kilka razy, to chcemy tam jechać kolejny raz i jeszcze znowu. Z jednej strony to dobrze, bo zawsze mamy takie miejsce, które nam się dobrze kojarzy i zawsze można tam wracać, po kilku niekoniecznie przyjemnych podróżach. Moim najbardziej ulubionym miejscem był piękny Toruń.

Zakochana w toruńskiej starówce

starówka w toruniuNajbardziej urzekła mnie starówka w Toruniu, która może konkurować nawet z największymi starówkami różnych innych europejskich miast i nawet stolic. Jest bardzo czysta, może nie licząc gołębi, których jest tam na pęczki. Jednak mnie one nie przeszkadzają i zawsze dzielę się z nimi drożdżówką. Zawsze jak jestem w Toruniu, to odwiedzam moje ulubione lokale. Mam kilka takich, w których zawsze robię zakupy, czy też zjem coś dobrego. Mają tam kilka regionalnych knajpek, w których moje kubki smakowe zostają usatysfakcjonowane. Na uwagę zasługują również liczne kościoły, które liczą sobie i po kilkaset lat. Jest kościół świętego Jakuba i Jana oraz wiele różnych innych zabytków. Jest Kamienica pod Gwiazdą i piękny ratusz. Na wieżę ratuszową może wejść każdy chętny turysta. Uwielbiam wchodzić na wieżę, ponieważ na samym szczycie widać całą panoramę Torunia i mogę się przyglądać ludziom z oddali. Z dołu nie wszystko tak widać. Uwielbiam też pierniki, tak samo zresztą, jak moja rodzina. Zawsze proszą o zamówienia, żebym przywiozła każdej ciotce po paczuszce pierniczków. To nie to samo, co pierniki w moim mieście.

Tak więc jak już wspomniałam, moim ulubionym miastem jest Toruń. Starówka jest przepiękna i każdemu polecam odwiedzić ją zarówno w dzień jak i w nocy. Wtedy wszystko jest tak pięknie oświetlone. No i oczywiście fontanna pełna kolorowych świateł.

Postanowiłem wynajmować swoje samochody dostawcze<< >>Praktyczne buty dla dzieci

O Autorze : Kamil Bogdański