W kwestii związanej z ogrzewaniem mamy obecnie bardzo dużo opcji. Już minęły te czasy gdy do ogrzewania domów stosowano jedynie drewno. Obecnie ogromna ilość osób zaczyna ogrzewać swoje domy węglem lub materiałami do niego podobnymi. Często słyszy się o inwestowaniu w ekogroszek, pellet czy brykiet. Dziś chciałbym jednak skupić się tylko na kwestii związanej z węglem. 

Sprawdzone materiały opałowe  

węgiel wesołaKwestia ogrzewania jest bardzo istotna. Do najczęściej stosowanych materiałów opałowych zalicza się węgiel. W ten rodzaj opału inwestuje cała masa osób bowiem węgiel jest materiałem bardzo kalorycznym i jednocześnie stosunkowo tanim. Cena węgla drożeje jednak zawsze wtedy gdy zaczyna zbliżać się tak zwany sezon grzewczy. W związku z tym najlepszą praktyką jest kupno węgla w czasie wiosny lub lata. W jesieni jego cena będzie bowiem znacznie wyższa. Jeśli chodzi o sprawdzony i kaloryczny węgiel Wesoła jest kopalnią, z której wydobywany jest węgiel najwyższej jakości. To właśnie o ten rodzaj węgla pyta najwięcej osób w naszym kraju. Za około 1000 złotych za tonę możemy nabyć jeden z najlepszych gatunków węgla w Polsce. Kaloryczność tego węgla wynosi najczęściej pomiędzy 28 a 31 MJ/kg. Takie wartości oznaczają, że stosowanie tego rodzaju węgla w domowych systemach centralnego ogrzewania sprawi, że nasze grzejniki bardzo szybko staną się gorące. Węgiel ten możemy nabyć w wielu składach opału zlokalizowanych w różnych miejscach w Polsce. 

Ogólnie rzecz biorąc węgiel z kopalni Wesoła jest najbardziej pożądanym węglem w Polsce. Często możemy nabyć ten rodzaj węgla w marketach budowlanych lub ogrodniczych. Sprzedawany jest on również w workach z bardzo grubego papieru. Tak wygodna forma pakowania węgla sprawia, że świetnie stosuje się go w kotłach zasypowych z podajnikiem. 

Sposoby oczyszczania ścieków<< >>Praktyczne rozwiązania do jadalni

O Autorze : dawidb