Pewnie spotkaliśmy się nie raz przedmiotem, na który naniesione były różne loga i adresy. Wykorzystuje się w tym celu druk UV. Metoda ta w ostatnich czasach jest coraz bardziej rozpowszechniona i wykorzystywana przez rozmaite instytucje oraz firmy. Ich wykonaniem zajmują się studia grawerowania laserowego, które wykorzystują tę technologię w bardzo wydajny sposób.

Nadruki UV i ich wykonywanie na przedmiotach

profesjonalne nadruki UVDrukowanie UV, to nowoczesna metoda nanoszenia grafiki i napisów na przedmioty poprzez napylanie mikrocząstek tuszy na ich powierzchnie. Podczas nanoszenia tuszy obecne jest promieniowanie ultrafioletowe, które utwardza naniesiony tusz. Tak wykonany druk staje się trwały i odporny na uszkodzenia oraz zużycie. Profesjonalne nadruki UV posiadają wielką zaletę, którą jest możliwość nanoszenia ich na niemal dowolną powierzchnie. Może to być materiał twardy jak szkło, płyta pleksi, mdf czy karton. Nanoszenie stosuje się bez problemu także na materiałach o miękkiej strukturze takich jak: folia, papier czy siatka. Nowoczesna technologia nadruku pozwala na uzyskanie druku wypukłego, np dla osób niewidomych. Dzięki bardzo dużej odporności na zużycie i ciężkie warunki zewnętrzne jest stosowany powszechnie, jako sposób produkcji szyldów, tabliczek i reklam w sklepach, urzędach oraz domach jednorodzinnych.

Oprócz grawerowania zwykłego, stosuje się także rodzaj grawera ozdobnego, nanoszonego na przykład na prezenty czy podarunki. Dzięki tej technologii możliwy jest nadruk laserowy na podarowanej butelce wina, kieliszku czy statuetce, którą chcemy podarować komuś na urodziny czy jubileusz. Nadruk cyfrowy możliwy jest także na opakowaniach prezentów. Często jest stosowany na ozdobnych skrzynkach drewnianych przeznaczonych na prezenty.

Auto pomoc w razie wypadku<< >>Usługi deratyzacji i ich stosowanie

O Autorze : Olaf Bądzik