Uważa się, że każdy prawdziwy mężczyzna powinien posiadać scyzoryk, który zawiera nóż, małe nożyczki, pilnik, ostrze, pilnik oraz otwieracz do butelek i konserw. I choć dzisiejsi mężczyźni nie biegają po lasach w celu schwytania pożywienia, scyzoryki są wciąż podstawowymi gadżetami, które przynoszą im niezwykłą radość.

Niezawodne scyzoryki szwajcarskie

funkcjonalny scyzoryk szwajcarskiSzczególnym uznaniem w sklepach cieszy się funkcjonalny scyzoryk szwajcarski, który jest nie tylko bardzo dobrej jakości, ale również stał się symbolem jakości i kunsztu wykonania. Scyzoryki, obok zegarków i krawatów, są jednymi z najczęściej wybieranych prezentów dla mężczyzn, o czym z pewnością poświadczy każdy sprzedawca. Funkcjonalność tych narzędzi sprawia, że są one niezbędne podczas biwaku czy podczas drobnych prac naprawczych w domu. Dobry scyzoryk powinien być wykonany ze stali szlachetnej, która jest odporna na korozję, w przeciwnym razie mógłby szybko ulec uszkodzeniu) oraz powinien bezproblemowo działać, tzn. nie wysuwanie odpowiednich części, nie powinno stwarzać większych problemów. Niektóre elementy w scyzorykach szwajcarskich mają dożywotnią gwarancję dla pierwszego właściciela, co sprawia, że zaufanie klientów jest na znacznie wyższym poziomie niż w przypadku podróbek, które można kupić u niesprawdzonych sprzedawców. Scyzoryki powinny być wykonane z wytrzymałej stali, która nie pęknie pod wpływem nacisku, natomiast nóż powinien być na tyle ostry, aby można było nim okorować drewnianego patyka. 

Scyzoryki to bardzo dobry pomysł na prezent i z całą pewnością spraw niemałą radość każdemu obdarowanemu mężczyźnie. Może być podarowany zarówno pod choinką, jak i z okazji urodzin. Zatem jeśli brakuje nam pomysłu na inny upominek, ten z pewnością będzie przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.

Przewóz osób w Gdańsku<< >>Usługi biura konstrukcyjnego

O Autorze : Ryszard Dowiecki