Praca na wózku widłowym to głównie poruszanie się po terenie pełnym regałów oraz półek. Aby sprawnie przemieszczać się w takiej przestrzeni należy posiadać mocne hamulce, a dokładniej linki hamulcowe. W każdym wózku powinno się stosować wzmocnione linki hamulcowe, ze względu na specyfikę jazdy takim pojazdem. Właśnie tym powinniśmy się zainteresować podczas wymiany.

Po co montować mocniejsze linki hamulcowe? 

linki hamulcowe do wózków widłowychJak już wspominałem, bardzo ważna jest specyfika jazdy wózkiem widłowym. To dlatego linki hamulcowe do wózków widłowych powinny być wzmocnione. Wystarczy przeanalizować prostą sytuację podjazdu do wysokiego regału. Czasami widełki nie są wystarczające i należy podjechać pod regał. Liczy się dosłownie kilkadziesiąt centymetrów. Operator wózka musi dynamicznie zahamować, aby nie przewrócić całego rzędu regałów z towarem. Jest to bardzo ważne, aby uniknąć strat. Dlatego linki należy kupować takie, które mają podwojoną wytrzymałość na dynamikę pracy. W magazynie nie można pozwolić sobie na kolizję z przedmiotem, który znajduje się w otoczeniu. Mogłoby to skutkować zniszczeniem dużej partii towaru. Mocne linki mają sprawić, że wyeliminuje się wszelkie możliwe straty. Jest to bardzo ważne, dlatego coraz więcej kierowników magazynów dostrzega ten problem oraz zamawia grubsze linki. Dobrze spełniają się w pracy i są powszechnie szanowane przez operatorów wózka. 

Być może prowadzisz taki pojazd i wiesz, jak bardzo czasami trzeba działać precyzyjnie. Nie możesz pozwolić sobie na zbyt duży podjazd i musisz zaufać sile hamulców. Porozmawiaj ze swoim szefem na temat wymiany linek, ponieważ dużo od nich zależy. Mechanik zrobi to w godzinę, a cena porządnych zamienników wynosi około stu dwudziestu pięciu złotych. Jest to dobry wydatek.

Projektowanie mobilnych aplikacji<< >>Rejestrowanie jazdy na dyskach

O Autorze : Katarzyna Mikołowska