Ponieważ działanie termiczne w strefie grawerowania jest bardzo krótkie, nie ma ryzyka uszkodzenia samego szkła. Pleksi lub, jak to się nazywa również akryl, jest na zewnątrz bardzo podobny do szkła. Te przezroczyste materiały praktycznie całkowicie transmitują wiązkę laserową. Za pomocą lasera diodowego o mocy 5,6 W można grawerować szybciej i wcinać się głębiej w materiały takie jak sklejka, drewno, akryl, karton, płyta pilśniowa, filc, skóra, tworzywa sztuczne, takie jak ABS, PLA i inne.

Jak szybko grawerować plexi?

grawerowanie plexiMateriały, z których laser może ciąć przedmioty to drewno, papier, korek i niektóre rodzaje tworzyw sztucznych. Trawienie można wykonać na prawie wszystkim, drewnie, kartonie, aluminium, stali nierdzewnej, plastiku, marmurze, kamieniu, płytkach i szkle. Dlatego konieczne jest sprawdzenie tych list przed próbą cięcia materiałów, z którymi wcześniej nie pracowałeś. Kiedy skończysz, użyj wilgotnej ściereczki z mikrofibry, aby usunąć wszelkie smugi z akrylu. Nie używaj środków czyszczących do okien ani alkoholu na akrylu, ponieważ spowodują one reakcję chemiczną. To sprawia, że ​​akwaforta świeci, pozornie unosząc się w powietrzu, podczas gdy reszta arkusza pozostaje przezroczysta. Podczas procesu usuwania wiązka laserowa usuwa górne warstwy, które zostały nałożone na materiał podstawowy. Powoduje to kontrast kolorów z powodu różnic kolorów w warstwach. Zmiana koloru na materiale gwarantuje najwyższą czytelność; grawerowanie plexi naturalnie wytwarza obrazy w skali szarości, wycinając różne linie na różnych głębokościach dla różnych liczby przejść. Utworzenie obrazu w skali szarości daje dobre wyobrażenie o tym, jak będzie wyglądać po wygrawerowaniu na wybranym materiale – zdjęcie jest prawie gotowe! Spojrzenie na obraz w skali szarości powinno pomóc ci w kolejnych krokach, w których będziesz musiał wykonać lekką edycję obrazu, aby uzyskać optymalne wyniki.

Ten krok jest ważny i może wymagać użycia narzędzia tnącego w oprogramowaniu do przetwarzania obrazu lub umiejętności przydatnych w Photoshopie. Jeśli nie usuniesz tła, obraz może zgubić się w tle podczas procesu grawerowania. Dzięki temu, że tło obrazu jest białe, maszyna laserowa graweruje jedynie obiekt ogniskowy, dzięki czemu unikniesz przesłonięcia obiektu nieistotnymi szczegółami tła, których nie chcesz.

Od kogo kupić głośniki trójdrożne?<< >>Formatki teflonu PTFE

O Autorze : Władimir Kliczkowski