Po pochówku rodzina osoby zmarłej bardzo często decyduje się na zakup nagrobka. Wiele zakładów pogrzebowych współpracuje z firmami kamieniarskimi, dlatego mają one w swojej ofercie nagrobki wykonane z różnych materiałów.

Odporność marmuru na czynniki atmosferyczne

nagrobki - mazowieckieNa pewno na szczególną uwagę zasługują nagrobki wykonane z marmuru. Marmur jest kamieniem naturalnym, który jest dostępny w wielu różnych wzorach oraz kolorach. Warto od razu zaznaczyć, że marmur nie może być poddawany działaniu silnych kwasów. Takie związki sprawiają, że kamień matowieje. W porównaniu z granitem marmur jest z pewnością mniej odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne. Niemniej jednak jest to materiał, który dobrze prezentuje się przez wiele lat. Jest też mniej odporny na ścieranie i ściskanie niż granit. Takie nagrobki – mazowieckie wykonane z marmuru cieszą się dużą popularnością. Głównie ze względu na to, że są to nagrobki tańsze niż te wykonane z granitu. Atutem marmuru jest to, że dość łatwo utrzymać go w czystości. Ma to szczególne znaczenie na cmentarzach. Rodzinie osoby zmarłej zazwyczaj zależy na tym, by kamień na nagrobku łatwo się czyścił. Z marmuru powstają nie tylko nagrobki, ale również schody, tarasy, blaty i wiele innych. Warto wspomnieć, że do nagrobków marmurowych można dokupić wiele różnych dodatków. Firmy kamieniarskie oferują zamontowanie wazonów, wykonanie miejsc na ziemię (by posadzić kwiaty). Możliwe jest również umieszczenie na płycie pionowej elementów takich jak krzyże, zdjęcie osoby zmarłej.

Nagrobki z marmuru to na pewno dobre rozwiązanie, ponieważ kamień ten jest bardzo solidny. Trzeba pamiętać, że inwestowanie w nagrobek to decyzja na wiele lat. Cena nagrobka zależy przede wszystkim od jego wielkości i liczby dodatków, które są montowane na płytach nagrobka.

Usługi realizowania szkoleń bhp<< >>Koperta i folia bąbelkowa to dobre połączenie

O Autorze : Edward Mońka