Planujecie wyjazd w góry, ale zastanawiacie się, w które miejsce pojechać? Możliwości jest sporo, od niższych partii po wyższe. Jeżeli uwielbiacie narty, to zimą bez kłopotu powinniście znaleźć coś dla siebie i to zarówno w Górach Świętokrzyskich, Tatrach czy Górach Stołowych. Te ostatnie to między innymi okolice Kłodzka.

Sporo atrakcji znajdziecie w Kudowie Zdroju

atrakcje turystyczne kudowa zdrójJedną z możliwych lokalizacji jest Kudowa Zdrój, miejscowość uzdrowiskowa w bliskiej odległości od stacji narciarskich. Oczywiście na miejscu warto spróbować wód mineralnych, pospacerować po parku zdrojowym czy poszusować po stokach. To jednak nie jedyne ciekawe aktywności, jakie można podjąć, będąc na urlopie w Kudowie Zdroju. I nie ma znaczenia, czy tę miejscowość odwiedzacie latem, czy zimą. Jeśli chodzi o atrakcje turystyczne kudowa zdrój ma ich całe mnóstwo do zaproponowania. Przykład? Kaplica Czaszek, czyli coś choćby dla miłośników historii. To świątynia, której ściany i sufity wyłożone są ludzkimi kośćmi, pozostałościami po śmiertelnych chorobach i wojnach. Warto także przejść Szlak Ginących Zawodów, czyli skansen, w którym jest szansa zobaczyć zapomniane rzemiosła, jak na przykład garncarstwo czy tkactwo. To może być ciekawa propozycja na wyjście dla rodzin z dziećmi. Podobnie zresztą jak odwiedziny w Muzeum Zabawek, w którym maluchy poznają, a rodzice przypomną sobie, czym kiedyś bawili się jako dzieci. Z pewnością wrażenia będą niesamowite. Oczywiście w Kudowie Zdroju znajdziecie też inne atrakcje, jak choćby możliwość wypożyczenia roweru i wycieczka po okolicznych szlakach turystycznych.

Przy okazji warto wspomnieć, iż Kudowa to także szeroka baza noclegowa. Dlatego mogą ją odwiedzać turyści w każdym wieku, w mniejszych bądź większych grupach. W obiektach hotelowych znajdziecie place zabaw, parkingi, grille czy wypożyczalnie rowerów, a nawet serwisy narciarskie. To z pewnością kusząca perspektywa.

Polecani producenci ekogroszku<< >>Nowy wizerunek drogą do sukcesu

O Autorze : lucynas