Jeżeli jesteśmy posiadaczami roweru, dobrze wiemy, jak ważne jest bezpieczeństwo. Dba o nie nie tylko sam prowadzący pojazd, ale również osprzęt i wyposażenie naszego roweru. Bardzo ważnym elementem każdego roweru są oczywiście dobre opony.

Opony rowerowe 28 cali

opona rowerowa 28Wydawałoby się, że od opon niewiele zależy. Jednak nic bardziej mylnego, bo właśnie od opon w rowerze zależy nasze bezpieczeństwo i komfort jazdy. Powinny one być markowe, gdyż tylko takie gwarantują prawidłowe działanie. Opona rowerowa 28 cali to propozycja nie tylko dla rowerów górskich, ale również dla tych, którzy cenią sobie maksymalną przyczepność w najcięższych warunkach terenowych. W markowych oponach mamy też do czynienia z profesjonalnie wykonanymi bieżnikami, które zapobiegają wpadaniu w poślizgi oraz przeciwdziałają chlapaniu podczas deszczu. Opony o szerokości 28 cali są dedykowane rowerom, których przeznaczeniem jest nie tylko ciężki, pozamiejski teren, ale również aglomeracja miejska. Szerokie i grube opony sprawiają, że rower doskonale trzyma się nawierzchni, jest bardziej dynamiczny i gładko wchodzi w zakręty. Jeżeli chcemy wyposażyć swój rower w „dwudziestkiósemki”, najlepiej zakupić je w jednym z popularnych sklepów rowerowych, działających w internecie. Tam mamy pewność, że produkt, jaki zakupujemy jest oryginalny i nieużytkowany. Czego nie da się powiedzieć w przypadku robienia zakupów w sklepach niecertyfikowanych, z zagranicznym, często azjatyckimi domenami internetowymi. Koszt takiej opony jest zależny od producenta.

Wyposażenie naszego roweru w markowe opony, powinno być standardem. Koszt nie gra roli, jeżeli weźmiemy pod uwagę korzyści i bezpieczeństwo, jakie dają. Opony rowerowe są sprzedawane pojedynczo lub w kompletach liczących dwie lub cztery sztuki.

Więcej informacji na https://dmbike.pl/

Kiedy warto iść z dzieckiem do psychologa?<< >>Naklejki chroniące dzieci

O Autorze : Piotr Damaszek