W życiu bywają dobre i złe akcenty, i każdy dorosły człowiek to wie. Tylko dzieci wierzą, że na świecie nie ma niesprawiedliwości i zawsze jest happy end. Dorosły człowiek posiada wiedzę i bierze odpowiedzialność, za to co się wydarzy. I ja musiałam podjąć takie działania.

Rola prawnika w dochodzeniu swoich praw

prawnik krakówGdy okazało się, że zwolniono bezpodstawnie z pracy moją siostrzenicę, powiedziałam, że tak tego nie zostawię. To młoda dziewczyna, której pierwszą reakcją był płacz. Moją reakcją było szukanie prawnika. Byłam zła ponieważ doskonale wiedziałam, że pracę córka mojej siostry, straciła niesłusznie. Prawnik był po to, by to udowodnić. I nie chodziło wcale o przywrócenie do pracy, bo nikt po takiej sprawie nie chce wracać na stare miejsce. Chodziło o to, by pokazać, że każdy jest wartościowy, a nie tylko rodzina szefa. Musiałam znaleźć najlepszą kancelarię prawniczą, bo chciałam załatwić sprawę raz, a dobrze. Prawnik miał dość trudną sprawę, bo ani moja siostrzenica, ani jej były szef nie mieli dowodów na swoje racje. Ja znałam prawdę, ale niestety nie mogłam tego udowodnić. Reszta należała do prawnika. To on musiał znaleźć odpowiednie przepisy i niedociągnięcia. Jeśli raz pozwoli się na takie wykorzystanie, to może się to powtórzy, a prawnicy są od tego, by w sądzie dowodzić jaka jest prawda. Liczyłam na przepisy, bo skoro dowodów nie było, to tylko ta wiedza prawnicza mogła coś tu zdziałać. Słyszałam kilka nazwisk krakowskich kancelarii, ale na wszelki wypadek wpisałam jeszcze w smartfonie prawnik kraków i zadzwoniłam do pierwszego.

Wystarczyło mi to, co usłyszałam na temat przepisów i prawa. Wiedziałam, że znalazłyśmy odpowiedniego prawnika. Tydzień później potwierdziło się to, bo były szef siostrzenicy zaproponował ugodę i zadośćuczynienie. Siostrzenicy zależało na przeprosinach i niczym więcej. Otrzymała je i widziałam, że zaufała wtedy prawu.

Pomysł na wyjazd w gór<< >>Oferta dla przedsiębiorstw i klientów indywidualnych

O Autorze : Henryk Zastojski