Wielu rolników prowadzących małe lub duże gospodarstwa rolne. W dalszym ciągu pracuje na maszynach które wcześniej używali ich ojcowie. Urządzenia te są bardzo dobrym stanie technicznym wystarczy je tylko regularnie konserwować oraz odpowiednio o nie dbać. Mowa tutaj o smarowaniu wszystkich ruchomych mechanizmów oraz uzupełnianiu niezbędnych płynów.

Część Ursusa odpowiedzialna za chłodzenie silnika

chłodnica ursus c 360Prowadzenie dobrze prosperującego gospodarstwa rolnego nie wymusza na nas posiadania nowoczesnego sprzętu. Bez obaw możemy wykorzystywać ten, który już według wielu jest sprzętem wyeksploatowanym. Jeśli silnik oraz inne elementy ruchome funkcjonują poprawnie bez obaw możemy taki sprzęt używać. Musimy tylko pamiętać, że o wszystkie zamontowane części trzeba odpowiednio dbać. Ja gdy zaczynałem swoją przygodę z rolnictwem postanowiłem wykorzystywać ciągnik Ursus C 360, który znajdował się w jednej z szop. Wiedziałem, że traktor jest sprawny, dlatego postanowiłem go odpowiednio przygotować do nadchodzącej pracy podczas żniw. Oczywistą rzeczą była wymiana olejów zarówno w silniku spalinowym jak i skrzyni biegów. Kolejnym ważnym elementem jest chłodnica Ursus C 360. To ona odpowiada za odpowiednie chłodzenie układu spalinowego. Ten model ciągnika eksploatowany podczas intensywnych żniw potrafi nagrzewać do bardzo wysokich temperatur, które w pewien sposób mogłyby utrudnić prawidłową pracę silnika spalinowego. Dlatego tak ważne jest regularne kontrolowanie stanu płynu chłodniczego. 

Podsumowując starsze modele wszelkich maszyn rolniczych nie muszą świadczyć o ich złej jakości pracy. W wielu przypadkach maszyny te potrafią wykonać swoje zadania dużo lepiej niż ich nowoczesne odpowiedniki. Dzięki regularnemu konserwowaniu oraz serwisowaniu możemy znacznie wydłużyć okres czasu w którym będą pracować. 

Maszyny uprawowe, czyli niezbędnik rolnika<< >>Funkcjonalna fototapeta kuchenna

O Autorze : Edward Mońka