Wielu rodziców się zastanawia nad tym, gdzie będzie spało ich dziecko po powrocie ze szpitala. Na początku lepiej żeby maluch spał blisko mamy ze względu na nocne karmienia, ale później lepiej go kłaść spać w jego łóżeczku żeby się przyzwyczaił.

Jaki rozmiar mają kokony dla niemowlaków?

kokon do łóżeczkaNoworodki lubią mieć ciasno i ciepło, bo takie warunki im przypominają czas spędzony w brzuszku mamy.Pediatrzy zalecają, aby tak małe dzieci ciasno otulać w pieluszki, kocyki, lub rożki, bo takie ułożenie ciała je uspokaja i wycisza. Dzieci lubią spać wtulone w miękkie materiały więc warto zakupić kokon do łóżeczka. Posiada on regulację szerokości, dzięki ściągaczom umieszczonym na dole w nóżkach. Przyciągając sznureczki automatycznie zmniejszamy obwód kokonu i dajemy maluszkowi mniej miejsca do poruszania się. Dostępne w sklepach modele kokonów dziecięcych mają jeden, uniwersalny rozmiar, więc będą one pasować na każde dziecko od urodzenia do około szóstego – ósmego miesiąca życia. W kokonie możemy maluszka kłaść w łóżeczku do spania, wozić w wózku w sezonie jesienno – zimowym, lub może służyć jako bezpieczne miejsce do położenia dziecka na dywanie, czy kanapie. Ponieważ kokon posiada podwyższone brzegi, to dziecko nie wypadnie  niego ani nie wyjdzie. Dopóki maluszek nie potrafi się samodzielnie przemieszać, dopóty może on leżeć w kokonie. Dla starszych dzieci, kokon może być matą do zabawy, bo po rozłożeniu przybiera dużo większe rozmiary. Jest wykonany z bezpiecznych materiałów i jest dwustronny.

Możemy go stosować nawet u dzieci z bardzo wrażliwą skórą, ponieważ wewnątrz kokonu znajdują się specjalne antyalergiczne kulki silikonowe, w których nie gromadzą się roztocza, grzyby, czy pleśń. Zewnętrzną powłokę stanowi wysokiej jakości bawełna.

Sprawna instalacja kamer<< >>Duże rozmiary sukienek

O Autorze : Sebastian