Zdrowie psychiczne jest bardzo ważne. Emocje bywają bardzo silnie przeżywane – szczególnie przez dzieci. Musimy zwracać uwagę na to, czy dzieci dobrze się rozwijają i czy radzą sobie z emocjami. Warto z nimi rozmawiać. Jeśli cokolwiek budzi nasze obawy, możemy udać się do dobrego psychologa i skonsultować zaistniałą sytuację. 

Zalety wykonania diagnozy psychologicznej

diagnoza psychologiczna dziecięcaZdecydowanie warto rozważyć wykonanie diagnozy psychologicznej. Można ją wykonać nie tylko wówczas, gdy mamy jakieś obawy odnoście przeżywania emocji przez dziecko, ale też bez wyraźnego powodu. Psycholog bowiem oceni, czy nasze dziecko rozwija się prawidłowo jeśli chodzi o rozwój społeczny, emocjonalny. Niektórzy rodzice decydują się również badać gotowość szkolną swojego dziecka, przed pójściem do pierwszej klasy szkoły podstawowej. Diagnoza psychologiczna dziecięca powinna być wykonana przez doświadczonego specjalistę. Psycholog dziecięcy musi mieć nie tylko odpowiednie kwalifikacje, ale także dobre podejście do dzieci. Dziecko musi czuć, że badanie jest pewną formą zabawy, ciekawego spędzania czasu. Nierzadko rodzice udają się do psychologa przy okazji rozwodu. Rozwód to ciężkie doświadczenie nie tylko dla małżonków, ale także dla dzieci, które nagle dowiadują się, że rodzice nie będą już razem. Należy oswoić dziecko z tą myślą i zapewnić, że zarówno mama, jak i tata chcą dla niego jak najlepiej. Psycholog może przygotować nawet bajkę terapeutyczną, która pomoże dziecku oswoić się z nową sytuacją i emocjami, jakie temu towarzyszą. 

Warto udać się z dzieckiem do takiego psychologa, który posiada odpowiednią wiedzę, kwalifikacje, a przy tym cieszy się szerokim i niekwestionowanym uznaniem w branży. Psycholog dziecięcy musi mieć dobre podejście do dzieci. Idealnie byłoby, gdyby była to osoba radosna, miła oraz uśmiechnięta.

Pamiątkowy magnes z nadrukiem<< >>Która opona jest najlepsza?

O Autorze : Piotr Damaszek