Wszyscy przedsiębiorcy, którzy prowadzą sprzedaż skierowaną do klientów indywidualnych, muszą prowadzić rejestr takiej sprzedaży. W tym celu używa się kas fiskalnych. Taki rejestr dotyczy zarówno tych, którzy sprzedają produkty jak i usługi. Po każdej transakcji klient powinien otrzymać paragon. Dodatkowo kasę można połączyć teraz z terminalem płatniczym.

Kupno kasy fiskalnej dofinansuje urząd

kasa fiskalna mazowieckieNa szczęście przedsiębiorca nie musi samodzielnie finansować zakupu urządzenia do prowadzenia rejestru swojej sprzedaży. Na kasę można otrzymać dofinansowanie wynoszące aż dziewięćdziesiąt procent jej wartości. To bardzo dużo, bo w zasadzie wystarczy pokryć jedynie pozostałem dziesięć procent. Kupując urządzenie fiskalne można się zdecydować na zupełnie zwyczajne bądź takie o wiele bardziej zaawansowane technologicznie. Coraz częściej kupowana kasa fiskalna Mazowieckie to taka, która jest połączona z terminalem płatniczym. Sama kasa działa online, dzięki czemu wszystkie raporty idą do właściwego urzędu. Oprócz tego klienci mogą płacić kartą i taką płatność można skasować od razu za pomocą kasy fiskalnej. To nic innego jak hybryda kasy fiskalnej i terminala płatniczego. Każde urządzenie działające dwojako nazywa się dzisiaj hybrydą, więc i o kasie fiskalnej z terminalem też można napisać w ten sposób. Kupując kasę do swojej firmy warto zainwestować w taką zaawansowaną technologię. Tym bardziej, że do zakupu możemy uzyskać dopłatę.

Prowadzenie działalności z ofertą skierowaną do klientów indywidualnych wiąże się z koniecznością wystawienia im odpowiedniego paragonu fiskalnego. Taki paragon wystawia się na kasie fiskalnej. Na nowoczesnych urządzeniach można też skasować płatność kartą, ponieważ mają one jednocześnie funkcję terminala płatniczego.

Codzienna męska koszula<< >>Przechowywanie dodatku AdBlue

O Autorze : Zdzisław Paksiński