Nie dalej jak wczoraj zacząłem rozglądać się za porządną kafejką internetową w mieście. Nie ma takich porządnych w których przełącznica światłowodowa miałaby więcej portów niż kurnik grzęd. Problem zauważam też jeśli chodzi o gniazdo rj45, które często jest po omacku montowane jakby właściciel lokalu kompletnie nie wiedział co czyni.

Solidna szafa rack w kafejce musi być!

solidna szafa rackZwróćcie uwagę jak kabel skrętka jest mocowany, jak podłączony do urządzeń. Często to woła o pomstę do nieba, zgodzicie się ze mną? Co innego jeśli chodzi o koryto kablowe, monitory znanej marki, czy myszki pierwszej generacji, tutaj zdecydowanie inwestują największe pieniądze, bo przecież wygląd się liczy a nie funkcjonalność. Proszę was, gdybym podwójne gniazdo rj45 montował w kształcie serca na ścianie, jak w tamtym lokalu, to nie wyobrażam sobie zdrowej koegzystencji. Chciałbym aby klienci w takiej kafejce czuli się luksusowa, a przede wszystkim przełącznica światłowodowa to bardzo istotna rzecz w takim charakterze lokalu. Kiedy dany właściciel woli inwestować w niepraktyczną efektowność, kupując pozłacane koryto kablowe nie poprawi jakości internetu, a kabel skrętka, który jest niezabezpieczony to już zgroza na całego. Zdziwiła mnie ogromna cena ile się płaci za godzinę korzystania z internetu, pieniądze absolutnie nie są adekwatne do świadczonych usług. W ciągu jednego posiedzenia na sieci spłacamy przedsiębiorcy równowartość za jaką kupiłby gniazdo rj45, solidna szafa rack i dwa hot-dogi u ulicznego straganiarza oraz kartę zdrapkę w której może wygrać milion. Marzę, aby w naszym mieście powstały kawiarenki z pierwszego sortu, a nie domorosłe lokalizacje gdzie kabel skrętka opada od grubości kurzu nań zebranego.

Kafejka internetowa to też miejsce w który powinno się wypić kawę, a nie smutną cierpką lurę, która fusem na zębach zostaje. Pamiętajcie, że jak zobaczycie fikuśne koryto kablowe, to wiedzcie, że to miejsce nie będzie świadczyć świetnych usług. Jeżeli ktoś z was w naszym mieście natknie się na fajne miejsce, czekam na informacje. Serwus ludu.

Atrakcje na pikniki a praca przedszkolanki<< >>Oświetlenie LED od importera na podwórko

O Autorze : Kamil Bogdański