Wprowadzenie struktur Jednolitego Pliku Kontrolnego niejako zrewolucjonizowały zarówno sposoby kontrolowania przedsiębiorców przez organy państwowe, jak również metody ich działania. Coraz trudniej jest umknąć powszechnej informatyzacji, ponieważ wiele osób jest zobowiązanych do comiesięcznego przesyłania pliku JPK VAT. 

Program do fakturowania a JPK

program do faktur jpkTo, czy jesteśmy zobowiązani do dostarczania fiskusowi struktury JPK VAT bez wezwania każdego miesiąca, zależy od wielu czynników. Ci, którzy nie są do tego zobligowani powinni i tak jednak prowadzić stosowną dokumentację, aby w razie wezwania, nie denerwować się i nie ryzykować niepotrzebnie. Wraz z pojawieniem się nowych wymagań oraz Jednolitego Pliku Kontrolnego, wielu przedsiębiorców było zmuszonych do przystosowania swoich systemów informatycznych do obowiązujących przepisów prawa. Program do faktur JPK może okazać się w wielu przypadkach niezbędny. Tego rodzaju oprogramowanie może nam również w prostszym prowadzeniu wymaganych rozliczeń, struktur i dokumentów. Ze względu na stosunkowo wysoki stopień skomplikowania obowiązujących struktur, wykonanie ich i przesłanie samodzielne mogłoby się okazać niewykonalne, a w najlepszym przypadku ogromnie czasochłonne. Właściciele firm, oprócz obowiązków podatkowych i rozliczeniowych, mają na głowie jeszcze całościowe zarządzanie przedsiębiorstwem, które również wymaga poświęcenia sporej ilości czasu.

Przedsiębiorcy coraz częściej oczekują od firmowego oprogramowania możliwości szybkiego wygenerowania plików JPK. W świetle obowiązujących przepisów są niejako zmuszeni do wykorzystania odpowiednich programów, które pozwolą im dostosować się do aktualnego prawa. Pliki JPK VAT wiele osób musi wysyłać co miesiąc, bez dodatkowego wezwania. Program może być zatem pomocny.

 

Nowoczesna miniładowarka teleskopowa<< >>Maszyny uprawowe, czyli niezbędnik rolnika

O Autorze : Olaf Bądzik