Często kupując samochód chcemy mieć w nim dobre nagłośnienie. Jeżeli samochód nie ma wbudowanych głośników, z których bylibyśmy zadowoleni możemy samodzielnie przygotować tzw. car-audio. A jak to zrobić? To wszystko zależne jest od typu ulubionej muzyki. Czego innego wymaga osoba słuchająca podczas jazdy muzyki klasycznej, a czego innego ktoś, kto stawia na mocne uderzenie muzyki.

Montaż zadowalającego nagłośnienia w samochodzie

montaż nagłośnieniaPodejmując się budowy car-audio musisz dobrać nie tylko głośniki, lecz także materiały, którymi je obudujesz. Montaż nagłośnienia wymaga przemyśleń. To, jakich materiałów użyjesz do obudowania głośnika jest ważne, ponieważ bezpośrednio wpłyniesz na akustykę. Na początku wybierz stację dokującą, czyli miejsce gdzie włączysz muzykę, włożysz pendrive lub płytę. Kup sprzęt dobrej jakości, lecz nie musi być drogi. Więcej zainwestuj w głośniki – są ważniejsze. Jeżeli zależy Ci na muzyce klasycznej i delikatnych dźwiękach głośniki ustaw w pobliżu siebie. Po pierwsze – na desce obok tylnej szyby, kierując je krzyżowo w stronę kierowcy i pasażera. Następne dwa głośniki ustaw pod tylnymi siedzeniami (czasem trzeba wyciąć kawałek plastiku). Do tego jeden głośnik powinien być na środku deski rozdzielczej. Stawiając na muzykę bardziej zbliżoną do popu, hip-hopu ustaw jeden duży głośnik w bagażniku, co uwydatni niskie dźwięki. Aby lepiej słyszeć szczegóły głośniki umieszczone w drzwiach będą idealne. Głośniki mogą być nieco gorszej jakości, niż te do muzyki spokojnej, klasycznej.

Naukowcy udowodnili, że muzyka może wspomagać kierowców. Wszystko zależy od umysłu kierowcy i typu muzyki. Właśnie po to warto zamontować nagłośnienie, które będzie dobrze spełniać swoją funkcję. Pamiętaj tylko o tym, aby zastanowić się na czym Ci tak naprawdę zależy. Poświęcając odrobinę pracy otrzymasz wymarzony dźwięk najlepszej jakości, który zaskoczy wielu Twoich pasażerów.

Właściwości glikolu etylenowego<< >>Fotobudki na imprezy

O Autorze : Władimir Kliczkowski