Kwas hialuronowy i kolagen to dwie substancje, które utrzymują naszą skórę w dobrej kondycji. Wraz z upływem lat zaczyna nam ich jednak brakować w naszym organizmie, a na naszej skórze pojawiają się wtedy oznaki naszego wieku. W takich okolicznościach skutecznym zabiegiem może być mezoterapia wykonywana przez specjalistów w gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej.

Mezoterapia i wykorzystywane w niej preparaty

preparaty do mezoterapiiMezoterapia to zabieg, który nie ma charakteru chirurgicznego. Zamiast jakiegokolwiek cięcia, które miałoby poprawić nasz wygląd, w jego trakcie dokonuje się iniekcji odpowiednich substancji do skóry właściwej. Pod pojęciem mezoterapii w chwili obecnej kryją się cztery możliwe formy zabiegu: mezoterapia igłowa, bezigłowa, sonofreza i jonofreza. W każdej z tych metod wykorzystuje się substancje lecznicze, odżywcze lub regeneracyjne. Preparaty do mezoterapii, bez względu na jej rodzaj, opierają się głównie na kilku składnikach. Ponieważ brak kwasu hialuronowego w naszej skórze przyczynia się do powstawania zmarszczek, nie dziwi, że w większości (jeśli nie wszystkich!) preparatów kwas hialuronowy pojawia się jako główny składnik. Skoro wszystkie preparaty opierają się na jednym składniku, dlaczego wciąż powstają nowe produkty tego typu? Ponieważ producenci związani z medycyną estetyczną, chcąc wyróżnić swój produkt spośród oferty konkurencji stale starają się udoskonalić technologię piękna związaną z wykorzystywaną strukturą kwasu hialuronowego właśnie.

W chwili obecnej, jakość preparatu do mezoterapii można tak naprawdę określić długością gwarantowanego utrzymania efektów iniekcji na naszej skórze. Drugim kryterium, które może wskazywać na to, czy dany preparat jest wyróżniający się na rynku jest czas, po którym efekty zabiegu będą widoczne.

Więcej o preparatach do mezoterapii na: https://dermafillers.pl/

 

Wyjątkowy i ciekawy urlop<< >>Mebelki z serii Mamut

O Autorze : Bartek Kolaczyk