Samodzielnie uprawienie warzyw i owoców może przynosić wiele satysfakcji. Ale by móc to robić przez większość dni w danym roku to warto pomyśleć o budowie szklarni. Do ich budowy użyć można wiele materiałów.

Szklarnia – idealne miejsce na ogród

poliwęglan kanalikowySzklarnia to budowla, która składa się ze stalowych profili głównie z aluminium, która wypełniona jest płytami poliwęglanowymi. Poliwęglan to tworzywo sztuczne o poliwęglan kanalikowy strukturze. Przypomina to szkło, ale poliwęglan jest materiałem o doskonałych właściwościach mechanicznych, termicznych, które jest o wiele wytrzymalszym materiałem niż tradycyjne szkło. Taki poliwęglan również jest lepszy dla roślin ponieważ może odbijać ponad 90% szkodliwego promieni UV, a tym samym zwiększają ich żywotność. Warto podkreślić, że szklarnia wykonana z poliwęglanu w ogóle nie zżółknieje przez wiele lat, a tym samym zachowuje swoja świeżość. Taką szklarnie również o wiele łatwiej zadbać jeżeli chodzi o czystość, gdyż do wyczyścić możemy ją zwykła wodą z węża. Jednak zanim rozpoczniemy stawiania konstrukcji warto zacząć od budowy fundamentów i ścieżki po której będziemy się poruszali po szklarni. Należy również pamiętać o tym, żeby szklarnia miała uchylne okna oraz drzwi otwierane na odśwież w celu dostępu do świeżego powietrza. Szklarnia taka również powinna mieć rynnę, która odprowadzała by wodę do zbiornika do podlewania kwiatów. Takie szklarnie mogą być budowane praktycznie na każdym terenie, gdzie idealnie nadają się dla użytkowników domowych, ale również dla firm które zajmują się na masową skale produkcją warzyw i owoców oraz kwiatów.

Każdy kto chociaż raz hodował warzywa, owoce lub kwiaty wie, że szklarnia jest fajnym miejscem do tego by takie rzeczy tworzyć. Takie obiekty możemy sami tworzyć, ale również możemy takie prace zlecić firmie zewnętrznej.

Zasady zakładania i zdejmowania soczewek kontaktowych<< >>Pomysł na wyjazd w gór

O Autorze : Henryk Zastojski