Każdy budynek powinien zostać odpowiednio ocieplony. Chodzi tutaj o izolację termiczną. Obecnie istnieje wiele sposobów na wykonanie takiej izolacji. Możliwe jest np. ocieplanie budynków za pomocą pianki poliuretanowej.

Pianka poliuretanowa, czyli materiał izolacyjny bez mostków termicznych

ocieplanie pianką białystokInnymi możliwościami są wełna mineralna oraz styropian. Pianka wygrywa jednak pod wieloma względami – jest to materiał nowoczesny, który posiada wiele zalet. Samo ocieplanie nie zajmuje wiele czasu. Pianka gromadzona jest w specjalnych zbiornikach i ma postać płynną. Dopiero po spryskaniu konkretnej powierzchni pianka zaczyna zwiększać swoją objętość, pęcznieje i w ten sposób izoluje termicznie. Nie trzeba więc martwić się przewozem materiałów termoizolacyjnych tj. styropian czy wełna mineralna. Pianka bardzo dobrze nadaje się do ocieplania poddasza i nie tylko. Dobrze przytwierdza się do praktycznie każdej powierzchni – drewna, metalu, betonu. W przeciwieństwie do innych materiałów izolacyjnych pianka nie tworzy mostków termicznych. Takie ocieplanie pianką białystok spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Proces izolacji termicznej nie jest długi – firmy są w stanie wykonać pełne ocieplenie nawet w kilka godzin. Pianka oprócz izolacji termicznej zapewnia też izolację akustyczną. Jest to pianka poliuretanowa, w skrócie zwana pianką PUR, która jest całkowicie bezpieczna dla środowiska naturalnego.

Pianka nie wydziela żadnych szkodliwych substancji. Dodatkowo pianka poliuretanowa zapewnia duże bezpieczeństwo – jest materiałem samogasnącym, nie powoduje rozprzestrzeniania się ognia. Oprócz tego pianka nie jest materiałem, który przyciągałby myszy, szczury czy owady. Nawet duża wilgotność w pomieszczeniu nie zagraża piance poliuretanowej, która zachowuje swoje wszystkie zalety przez długie lata.

 

Jak kursy językowe zapoczątkowały moje życie?<< >>Naklejka z drzewem fajnie wygląda na ścianie

O Autorze : Olaf Bądzik