Infraterapia to nowoczesna metoda terapii, dzięki której można wyleczyć się z różnych dolegliwości. Można to robić w domu, po zainstalowaniu sauny infrared, czyli inaczej sauny na podczerwień. Jedną z głównych zalet infraterapii jest głębokie ciepło, jakie dociera do ciała.

Głębokie nagrzewanie skóry ciała w saunie infrared

producent popularnych saun infraredPromienie podczerwone docierają bezpośrednio do skóry i rozgrzewają ją. Nagrzewanie sięga nawet najgłębszych warstw skóry, dzięki czemu cały organizm bardzo szybko podwyższa swoją temperaturę. Jeśli temperatura skóry jest wyższa, a w związku z tym podnosi się też temperatura ciała, to dochodzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych. Rozszerzone naczynia krwionośne są w stanie przenosić znacznie więcej krwi do narządów wewnętrznych. To zaś sprawia, że narządy są lepiej ukrwione. Krew dostarcza komórkom tlenu oraz substancji odżywczych. Dzięki temu narządy pracują sprawniej. Z pewnością wspomni o tym producent popularnych saun infrared, który ma w swojej ofercie sauny przeznaczone dla jednej lub kilku osób. W domowym zaciszy warto umieścić saunę kilkuosobową. W mieszkaniach najczęściej montowane są sauny na podczerwień jednoosobowe. Promienie podczerwone mają za zadanie ogrzać ciało od wewnątrz. Ktoś może zwrócić uwagę na to, że przecież wysoka temperatura wcale nie jest bezpieczna dla człowieka i już przy 42 stopniach Celsjusza dochodzi do ścinania białek organizmu.

Rzeczywiście tak jest, ale trzeba wiedzieć, że sauna na podczerwień nie powoduje gorączki, a jedynie czasową hipertermię, która jest bezpieczna (dochodzi do niej nawet podczas kąpieli w wannie). Poza tym ciepłota ciała nigdy nie podnosi się powyżej górnej granicy normy, nawet jeśli jest nam bardzo ciepło. Inną sprawą jest to, że przecież z sauny infrared korzysta się tylko przez jakiś czas – kilkanaście minut.

Praktyczne buty dla dzieci<< >>Animacje jak w bajce

O Autorze : Ryszard Dowiecki