Haft metodą komputerową, to niewątpliwie rewolucja w przemyśle tekstylnym. Dzięki niemu możliwe jest znakowanie oraz ozdabianie odzieży estetycznymi grafikami oraz oznaczeniami. Na czym polega ten rodzaj haftu oraz jak przebiega proces jego tworzenia na różnych etapach jego powstawania? Jaka jest rola człowieka w tym procesie?

Haft cyfrowy i przebieg jego powstawania

haft komputerowyHaft powstaje najpierw w głowie grafików komputerowych. Oni są odpowiedzialni za powstanie jego projektu i przelanie go na monitor komputera. Kiedy już powstanie, haft komputerowy i jego projekt jest przenoszony do maszyn, które wyszywają jego dokładne odwzorowanie na materiale. Po przygotowaniu materiału i podaniu go do maszyny, może ona zacząć swoją pracę. Nici używane do wyszywania komputerowego są bardzo cienkie oraz różnią się od siebie kolorami. Maszyna wyszywa z niezwykłą precyzją, a szybkość powstania efektu końcowego jest praktycznie niemożliwa do uzyskania przez ludzką rękę. Haft taki zamawiają głównie firmy odzieżowe, produkujące rozmaite ubrania dla wielu gałęzi przemysłu oraz na użytek prywatny. Istnieje wiele firm zajmujących się haftowaniem ubrań oraz wykonywaniem naszywek. Po uprzednim przedstawieniu im projektu, możemy uzyskać unikatowy haft oraz niepowtarzalną naszywkę, która powstanie z naszego własnego projektu. Umieścimy go na naszej odzieży, bądź dowolnym materiale tekstylnym.

Jeżeli prowadzimy firmę i chcemy uzyskać trwałe i estetyczne naszycia na odzieży pracowniczej, powinniśmy zgłosić się do firm wykonujących haft cyfrowy. Służą one także w sposób bardzo dobry jako reklama firmy i zakresu jej usług. Jest on również dostępny dla wszystkich tych, którzy mają ochotę mieć wyszyty własny projekt graficzny, na przykład na bluzie czy czapce.

Niełatwy wybór cateringu na wesele<< >>Parametry i właściwości materiałów do wykonywania szalunków

O Autorze : Ryszard Dowiecki