Dobre układy graficzne przydawały się nie tylko zawodowym graczom. Do projektowania architektury wewnętrznej i infrastruktury budynków potrzebny był komputer mogący uciągnąć dość wymagające programy do modelowanie 3d, nieraz bardzo kłopotliwe w obsłudze na starszego typu maszynach. Postanowiłem więc złożyć komputer specjalnie do pracy nad grafiką.

Dobra karta graficzna GeForce gtx

gtx 1050Przede wszystkim, komputer musiał być wyposażony w odpowiednią ilość pamięci, i dobrą kartę graficzną, by móc płynnie reagować na wszelkie zmiany w projekcie. Na starszych maszynach często zdarzały się zacięcia i przeskoki podczas tworzenia projektu, a jeden błąd mógł nieraz całkowicie zaburzyć dotychczasową, wielogodzinną pracę. Dlatego też, oprócz maksymalnej ilości pamięci, jaką obsługiwała moja płyta główna, dobrałem odpowiednio mocną kartę graficzną. GeForce gtx 1050 od Nvidii był układem w bardzo przystępnym progu cenowym, a mimo tego była to karta o całkiem zadowalających osiągach. Przede wszystkim, zapewniała ona płynny przepływ danych, przez co nawet najbardziej wymagające programy działały szybko i bez zacięć, a wbudowana pamięć pozwalała na równie szybkie przetwarzanie informacji, co z kolei przekładało się na szybkość ładowania nowych elementów i grafiki. Należała ona do kart o dużej wytrzymałości i odporności na przegrzanie, nie potrzebując dodatkowych elementów chłodzenia nawet podczas bardzo długiej czy intensywnej pracy nad grafiką.

Jak większość używanych obecnie układów graficznych, miała ona możliwość overclockingu, czyli podrasowania osiągów fabrycznych do wyższych poziomów. Odpowiednie programy były dodawane przez producenta na płycie cd razem z układem. W przypadku tego układu, możliwe było spokojne podwojenie osiągów, bez obawy o uszkodzenia.

Produkty elewacyjne dla domów<< >>Jak zamówić odpowiednie stoisko na targi?

O Autorze : Edward Mońka