Często decydując się na budowę domu mamy problem z tym w jaki sposób będziemy ogrzewać nasz dom. Najczęściej rozpatrujemy trzy metody jakimi są piec węglowy, piecyk gazowy i ogrzewanie elektryczne.

Co lepiej się opłaca? Gaz czy prąd? W tym artykule odpowiemy na to pytanie

przylacza gazoweKażde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Przeanalizujmy zatem wszystkie z nich. Ogrzewanie węglem pozwala na ograniczenie kosztów ogrzewania do minimum, gdyż piece i węgiel są najtańszymi urządzeniami i paliwem do ogrzewania domu. Minusem jest przymus posiadania kotłowni i miejsca do magazynowania węgla. Węgiel wytwarza także sporo zanieczyszczeń zarówno wewnątrz domu i przy wydzielaniu szkodliwych gazów na zewnątrz. Piec węglowy ma także tylko funkcję ogrzewania. Lepiej to wygląda w przypadku ogrzewania elektrycznego. Do jego doprowadzenia potrzebujemy jedynie prądu oraz grzejników elektrycznych. Sam koszt instalacji jest bardzo niski, niższy nawet niż w przypadku pieca węglowego, jednakże rachunki za prąd znacznie urosną. Możemy je ograniczyć kupując grzejniki energooszczędne, albo zakupić fotowoltaikę, dzięki czemu prąd do grzejników będziemy mogli wykorzystując światło słoneczne co pozwoli na zupełnie darmowe ogrzewanie. Koszt paneli fotowoltaicznych jest jednak bardzo wysoki. Ciekawą opcją są przyłącza gazowe Łódź. Mimo, że ich popularność spadła to warto pamiętać, że kupując piecyk gazowy możemy ogrzewać zarówno dom jak i wodę, a technologia ta jest tańsza od prądu. Możemy wtedy także posiadać piekarnik gazowy wraz z kuchenką dzięki czemu będziemy mogli gotować taniej.

Na terenie Łodzi jest wiele firm dokonujących przyłącza gazowego. Łódzkie firmy oferują także zakup paliwa w formie butli gazowej jeśli nie chcemy w domu dokonywać przyłącza.

Pompa ciepła zawiodła w zimie<< >>Niezwykłe udogodnienie w twoim domu

O Autorze : Władimir Kliczkowski