Kiedy rodzice poszukują fotelika samochodowego dla dziecka, bez względu na to, czy jest to pierwszy zakup produktu tego typu, czy też kolejny, zawsze kierują się oni przede wszystkim względami bezpieczeństwa. Nic zresztą dziwnego, wszak fotelik samochodowy stworzony został po to, by zapewnić dziecku podczas podróży samochodem, właśnie bezpieczeństwo najwyższej klasy.

Foteliki samochodowe Recaro a kwestia bezpieczeństwa

bezpieczne foteliki samochodowe recaroJedną z firm, która dostarcza foteliki samochodowe różnego typu, jest firma Recaro. Bezpieczne foteliki samochodowe Recaro swoje bezpieczeństwo realizują dzięki kilku konkretnym rozwiązaniom, stosowanym w każdym modelu fotelika. Oznacza to, że bez względu na to, na jaki fotelik tej firmy się zdecydujemy, będzie on równie bezpieczny, co pozostałe. Bezpieczeństwo proponowane przez firmę Recaro realizowane jest przede wszystkim w konstrukcji fotelika, a więc poprzez wyposażanie fotelików w duże zagłówki i szerokie boki, które odpowiednio zabezpieczają dziecko przed wszelkiego rodzaju wstrząsami i uderzeniami. Dodatkowo, foteliki wyposażane są w trzypunktowe pasy samochodowe, które umożliwiają właściwe ustabilizowanie dziecka w foteliku, zapewniając mu jednocześnie pełen komfort podróżowania, ponieważ pasy pokryte są ochronną okładziną, która redukuje ryzyko podrażnień skóry. W kwestii bezpieczeństwa przydatne są też zewnętrzne mocowania typu Isofix lub Seatfix, w które wyposażane są konkretne modele fotelików i które przydatne są nam, kiedy posiadamy konkretne modele samochodów – dzięki tym mocowaniom stabilizujemy fotelik do konstrukcji samochodu.

Poza bezpieczeństwem, firma Recaro dość mocno stawia na jakość swoich produktów, więc są one wykonywane z najwyższej jakości materiałów, umożliwiających długoletnią eksploatację bez pogarszania warunków podróżowania dziecka. Materiały charakteryzują się dużą wytrzymałością i są łatwe w czyszczeniu.

W jakiej pościeli śpią niemowlęta?<< >>Czym kierować się przy wyborze fotografa

O Autorze : Władimir Kliczkowski