Decydując się na utworzenie w pobliżu swojego domu nowoczesnego ogrodu warto również od razu zastanowić się nad kwestią jego podlewania. Najlepiej o tej kwestii pomyśleć na początku, zanim jeszcze w naszym ogrodzie pojawi się trawa. Na dzień dzisiejszy znaleźć możemy najróżniejsze rozwiązania w kwestii skutecznego nawadniania w ogrodzie.

Nowoczesne systemy nawadniające

skuteczne systemy nawadniania naziemnegoNa chwilę obecną na zakładanie ogrodu decydują się setki osób mieszkających w naszym kraju. Ogrody powstają już nie tylko wokół domu, w których mieszkamy ale również na działkach rekreacyjnych. Spory odsetek osób posiadających ogrody decyduje się na zainwestowanie systemy nawadniające. Na dzień dzisiejszy największą popularnością cieszą się skuteczne systemy nawadniania naziemnego. Systemy te występują obecnie w dwóch wersjach. Pierwszą z nich jest tak zwana deszczownia, która jak sama nazwa wskazuje imituje opady deszczu. Ten rodzaj systemów nawadniających zużywa jednak znaczną ilość wody. W związku z tym coraz więcej osób rozważa zainwestowanie w system kropelkowy. Nawadnianie system kropelkowym odbywa się przy udziale specjalnych bagnetów, które wbijane są w ziemię w miejscu, które chcemy nawodnić. Do tych bagnetów doprowadzana jest woda przy użyciu wężów ogrodowych. Takie nawadnianie jest nie tylko bardzo efektywne ale również wpływa na obniżenie rachunków za wodę. W przypadku tego systemu nawadniającego oszczędność wody jest nawet o 50% niższa w porównaniu z systemem nawadniającym wymienionym wcześniej.

Już dawno minęły te czasy  kiedy ogrody podlewano jedynie przy użyciu konewki z wodą. W przypadku ogrodów o bardzo dużej powierzchni takie nawadnianie zajmowało by wiele godzin. Stosując automatyczne systemy nawadniania możemy je uruchamiać bez wychodzenia z domu. Często wewnątrz budynków montowane są bowiem sterowniki do zarządzania tego typu systemami.

Program do serwisu i jego podstawowe funkcje<< >>Woda i ekonomiczny sposób jej podgrzania

O Autorze : aniam