Najpierw zacznijmy w ogóle od wyjaśnienia czym jest piec akumulacyjny i na czym dokładnie opiera się jego działanie. Taki piec oczywiście ma nam dawać ciepło, ale różnica jest taka, że jest to urządzenie elektryczne. Inaczej on działa, niż standardowy piec, ponieważ nie potrzebna nam tutaj specjalna instalacja centralnego ogrzewania, a wystarczy jedynie prąd i dostęp do niego.

Czy warto postawić na piec akumulacyjny?

piece akumulacyjne dynamiczneWiele osób może się dziwić, że taki piec jest w ogóle konkurencją, bo przecież wychodząc z założenia, że bierze on energię z prądu właśnie, to zakładamy wówczas, że nie jest on ekonomiczny, ale czasami nasze założenia mogą okazać się błędne, a dzieje się tak, kiedy nie mamy pojęcia na przykład o tym, że korzystając z nocnej taryfy nie zapłacimy tak wiele, a takie piece mają możliwość magazynowania energii, tak więc pobiorą sobie taką ilość prądu, jaka jest im potrzebna w nocy i w ciągu dnia będą ogrzewać skutecznie nasze pomieszczenia. Tak właśnie działa akumulacja energii w naszych grzejnikach, piecach i to jest ich główna zaleta. Mamy jeszcze inny podział, bo mamy dostępne na rynku piece akumulacyjne dynamiczne, jak również statyczne, a czym one się różnią? Dynamiczne są bardziej skomplikowane, ale za to możemy sobie ustalać temperaturę, jaką będziemy chcieli, żeby utrzymywały one w konkretnym pomieszczeniu, a statyczne grzeją na jednej ustalone wartości i nie można tu już dokonywać zmian.

Sami widzimy, że i piece statyczne i dynamiczne są inne, mają swoje zalety i wady, różnice między nimi są również. Większość może uznać, że piece statyczne są gorszym rozwiązaniem i pewnie czasami tak jest, ale pamiętajmy, że są one również tańszym rozwiązaniem i mniej skomplikowanym, więc ostateczny wybór i tak będzie należał do nas.

 

Jak założyć swój własny ogródek?<< >>Modne okulary tylko z Krakowa

O Autorze : Szymon Krzyżewski