Jeżeli rodzice się decydują, że początku dziecko będzie spało w swoim łóżeczku, to konieczny jest zakup specjalnego modelu z pionowymi szczebelkami z każdego boku, aby zabezpieczyć je przed wypadnięciem podczas snu. Będzie ono mu służyło przez najbliższe trzy lata życia, bo potem zostanie zamienione na inne.

Jakie wybrać drewniane łóżeczko dla dziecka?

łóżka drewniane dla dzieciOd trzeciego, czasem od czwartego roku życia, zabezpieczone szczebelkami łóżko naszego dziecka zamieniamy na klasyczny model, który ma jedynie podwyższone brzegi. Maluch już potrafi chodzić i siadać, dlatego też może samodzielnie się kłaść do łóżka i w każdej chwili z niego wyjść bez obaw o upadek z dużej wysokości. Łóżka drewniane dla dzieci są zazwyczaj tymi pierwszymi, samodzielnymi modelami, w których śpią maluchy. Aby podczas snu nie wypadł z łóżeczka, to specjalna rama musi być nieco wyższa od materaca, aby mogła zatrzymać przetaczające się z boku na bok dziecko. Drewniane są najbezpieczniejsze, bo są wykonane z naturalnych surowców, które są dopuszczone do kontaktu z małymi dziećmi, a do ich produkcji nie używa się szkodliwych substancji. Łóżko ma najczęściej wysokość około pięćdziesięciu centymetrów, aby dziecko mogło samodzielnie do niego wejść. Idealnie dobrany materac, który nie będzie ani za twardy, ani za miękki, nie może pozostawiać wolnej przestrzeni między nim a ramą łóżka, bo w powstałej szczelinie może się zaklinować nóżka dziecka. Drewno łatwo pomalować na dowolny, ulubiony kolor dziecka, dlatego jest ono bardzo praktyczne.

Często kupujemy swoim dzieciom meble do pokoju w komplecie z szafą i półkami na książki czy zabawki. Wtedy wszystkie meble razem z łóżkiem są w tym samym kolorze i fasownie. Takie rozwiązanie jest najtańsze i wygląda bardzo estetycznie, bo wszystkie mebelki do siebie pasują.

Jak wygląda zamykanie naczynek laserem?<< >>Ogrodowa altana z drewna

O Autorze : Olaf Bądzik