Wizyta u dentysty może być bardzo stresująca, gdyż najczęściej kojarzy się ona z bólem, nieprzyjemnym wierceniem oraz złym samopoczuciem po wyjściu z gabinetu. Jednak usługi dentystyczne i stomatologiczne są jednym z najważniejszych dziedzin, gdyż bardziej bolesne od wiercenia, może być uczucie wywołane nieleczonym zębem.

Olsztyński dentysta twórcą akcji Przyjemna Wizyta

dentysta z OlsztynaPiękny, zdrowy i biały uśmiech to postawa w dzisiejszym świecie. Każdemu zależy, aby być dobrze postrzeganym, a jak się okazuje, w skład tzw. pierwszego wrażenia wchodzi właśnie opinia o stanie naszego uzębienia. Jednak nie każdy ma odwagę, aby wybrać się zawczasu do dentysty i najczęściej odwiedzamy go dopiero wtedy, gdy ból z powodu psującego się zęba staje się nie do zniesienia. Specjalnie dla takich klientów, którzy mają niemiłe wspomnienia związane z usługami dentystycznymi, pewien znany dentysta z Olsztyna, stworzył program o zobowiązującej nazwie „Przyjemna Wizyta”. Ogólnymi założeniami tej akcji jest przedstawienie stomatologów w dobrym świetle, jako ludzi empatycznych, którzy wcale nie chcą zadawać nam bólu podczas leczenia naszego uzębienia. Dodatkowo, wraz z laboratorium olsztyńskim, powstał środek znieczulający, który stosuje się miejscowo zanim zostanie podane znieczulenie ze strzykawki. Dzięki temu, pacjenci którzy obawiali się zabiegów stomatologicznych oraz bólu związanego z wbijaniem igły, będą mogli wybrać jeden z pięciu smaków żelu, który dentysta nałoży 15 minut przez wbiciem igły. Jak sugerują mieszkańcy Olsztyna, którzy skorzystali już z akcji, ból jest praktycznie niewyczuwalny, natomiast atmosfera była dużo bardziej sympatyczna.

Warto przełamać strach przed dentystą, zwłaszcza w czasach, gdzie komfort pacjenta (z powodu dużej konkurencji) jest obecnie najważniejszy. Dlatego stomatologia coraz częściej proponuje bezbolesne rozwiązania, które pomogą przełamać barierę między klientem a zakładem dentystycznym.

 

Skuteczna naprawa lamp<< >>Przewóz osób w Gdańsku

O Autorze : Piotr Damaszek