W domu nie każdy posiada apteczkę pierwszej pomocy, bo najczęściej wystarczają nam plastry na rany i tabletki przeciwbólowe. Natomiast w każdym pojeździe i zakładzie pracy, musi się ona znaleźć na wyposażeniu, bo prawo nakłada taki obowiązek.

Co zawierają wkłady din 13164?

wkład do apteczki din 13164Kiedy się skaleczymy w palec, to ranę zalepiamy plastrem po uprzednim odkażeniu jej wodą utlenioną. Są to jedne z podstawowych elementów znajdujących się w apteczne pierwszej pomocy. Jednak to nie wszystko co się w niej zawiera. Kupując wkład do apteczki din 13164 mamy pewność, że znajdzie się w nim wszystko co nam będzie potrzebne. Na pewno znajdziemy tam zestaw plastrów jednorazowych o różnej wielkości i szerokości, gaziki do przemywania ran, kompresy na rany i oko, a także kilka sztuk bandaży zwykłych i elastycznych. Wkłady din spełniają wymogi obowiązujące w całej Unii Europejskiej, więc są odpowiednio dobrane do stosowania w zakładach pracy, czy nawet w pojazdach mechanicznych. Wkład został wyposażony w opaski elastyczne o różnej szerokości, chustę trójkątną elastyczną i wykonaną z flizeliny oraz specjalną opatrunkową. Znajduje się w nim także koc ratunkowy, zwany kocem termicznym, który służy do zatrzymywania ciepła osoby poszkodowanej w wyniku wypadku, która szybko traci ciepło. Jeżeli zdarzy się potrzeba wykonania sztucznego oddychania, to także przyda się nam wkład apteczny din 13164, ponieważ posiada on zestaw jednorazowych ustników. Ponadto znajdują się też jednorazowe rękawiczki i nożyczki.

Dobra apteczka musi kosztować przynajmniej pięćdziesiąt złotych, bo mamy wtedy pewność, że posiada ona bogaty wkład. Im więcej zawiera elementów, tym lepiej, bo w razie ewentualnego wypadku będziemy mieli szanse na uratowanie komuś życia, lub zdrowia wykorzystując wkład.

Zabierz leżak na swoje wakacje<< >>Jeansy na wiosnę i lato

O Autorze : Kamil Bogdański