Bardzo często właściciel domu jednorodzinnego marzy o tym żeby sprawić sobie basen, z którego będzie można korzystać przez cały rok. Baseny murowane usadowione w ziemi są często dużym wydatkiem, co skutecznie może zniechęcić do spełnienia tego marzenia, jednakże na rynku dostępne są również całoroczne baseny naziemne. Stanowią one doskonałą alternatywę.

Zalety całorocznych basenów naziemnych

baseny ogrodowe całoroczneTaki basen może być ustawiony na każdej działce i nie wiąże się to z aż takimi kosztami. Różnorodność rozmiarów oferowanych przez producentów daje duże możliwości dopasowania do posiadanego terenu. Baseny ogrodowe całoroczne nadają się do zimowania, ponieważ są do tego przystosowane. Ich konstrukcja wykonana jest z metalowego stelażu, a materiał charakteryzuję się dużą wytrzymałością na ciężkie warunki panujące na zewnątrz. W okresie zimowym wystarczy spuścić wodę do poziomu pompy i nakryć zbiornik specjalną pokrywą – woda nie może być wypompowana w całości, ponieważ grozi to destabilizacją całej konstrukcji. Dostępne są one w różnych wariantach pod względem kształtu oraz rozmiaru. Wybór takiego basenu to przede wszystkim inwestycja na kilka sezonów, dlatego też należy go umieścić w takim miejscu, w którym nie będzie nam przeszkadzał. Najlepiej jest wybierać modele oferowane przez renomowanych producentów, ponieważ tylko wówczas mamy pewność, że basen jest wykonany z najwyższej jakości materiałów.

Baseny takie są rozwiązaniem doskonałym na każdą pogodę. Latem można bez przeszkód z nich korzystać, natomiast zimą nie trzeba ich składać, co powoduję, że nie potrzebne jest dodatkowe miejsce na magazynowanie. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które pragną mieć basen rozłożony przez cały rok, ale nie mogą sobie pozwolić na modele murowane.

 

Drewniane zabawki Lelin<< >>Wysokościowe mycie okien i elewacji

O Autorze : Kamil Bogdański