Aby skutecznie ochronić ściany parkingu podziemnego przed uderzeniami i ocieraniem się pojazdów, stosuje się szereg profesjonalnych zabezpieczeń. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest montowanie tak zwanych odbojnic liniowych. Czym dokładnie są te akcesoria, jakie są ich najważniejsze cechy i gdzie można je kupić?

Odbojnice liniowe – charakterystyka

odbojnica liniowaArtykuły te mają postać niskich barierek, umiejscawianych na krańcach poszczególnych miejsc parkingowych. Pokryte są one na ogół żółtą i czarną farbą o właściwościach odblaskowych, tak by były doskonale widoczne nawet przy awarii oświetlenia na parkingu. Dzięki ich zastosowaniu zwiększa się bezpieczeństwo użytkowników, ponieważ ryzyko zderzenia się ze ścianą zostaje zminimalizowane. Odbojnica liniowa może posiadać najróżniejsze wymiary pod względem długości, szerokości i wysokości, jak również kształty. Wykonywana jest najczęściej z rury stalowej, która następnie zostaje pomalowana i polakierowana w odpowiedni sposób. Artykuł ten cechuje się ponadto inną bardzo ważną zaletą: jest wysoce odporny na uderzenia, dlatego nawet w przypadku gdy pojazd w niego uderzy, wymiana elementu raczej nie będzie konieczna. Orientacyjny koszt jednej sztuki odbojnicy kształtuje się w granicach od dwustu do pięciuset złotych, zależnie od jej parametrów. Można się w nią zaopatrzyć w stacjonarnych sklepach specjalistycznych (na przykład metalowych), jak też za pośrednictwem hurtowni internetowych.

Nie ulega wątpliwości, że rola odbojnic (bez względu na ich rodzaj) w zwiększeniu bezpieczeństwa na parkingach, zwłaszcza podziemnych, jest niebagatelna. Powinny być więc montowane zarówno w przypadku miejsc postojowych w centrach handlowych i przedsiębiorstwach, jak również tych znajdujących się na terenie prywatnych bloków mieszkalnych.

Najlepsze usługi HR<< >>Wybór gniazdek elektrycznych

O Autorze : Zdzisław Paksiński