Filtry odwróconej osmozy są jednymi z najpopularniejszych filtrów stosowanych w polskich gospodarstwach domowych. Zapewniają one dostęp do krystalicznie czystej wody i dają możliwość zdrowego trybu życia. Dzięki temu m.in. mieszkańcy miast, gdzie jakość wody często pozostawia wiele do życzenia, mogą cieszyć się zdrową wodą. 

Jak działa filtr z odwróconą osmozą?

popularne filtry odwróconej osmozy z WarszawyZjawisko polega na wykorzystaniu nieprzepuszczalnej membrany, która zatrzymuje zanieczyszczenia (są one zbyt duże, aby przedostać się przez mikropory membrany osmotycznej), a przepuszcza wodę. Nowoczesne systemy takiego oczyszczania wody wykorzystują proces zwany crossflow. Umożliwia on samooczyszczanie się membrany. Zatrzymane przez nią zanieczyszczenia są zabierane dalej wraz z zanieczyszczoną wodą. Dziś jest to najefektywniejszy sposób na uzyskanie czystej wody, szczególnie w dużych miastach. Dlatego tak poszukiwane są popularne filtry odwróconej osmozy z Warszawy czy innych miejscowości, w których woda jest zanieczyszczona. Jest dość prosty i usuwa praktycznie wszystkie zanieczyszczania – nawet tak tak małe jak jony (otwory w stosowanej w takich filtrach membranie mają wielkość mniejszą niż bakterie i wirusy). Jedynym minusem takiego sposobu filtrowania jest to, że może ono wypłukiwać również minerały, tak potrzebne do zdrowego funkcjonowania człowieka. Jednak i na to jest rada – w filtrach wykorzystujących odwróconej osmozy montuje się specjalne mineralizatory,  które przywracają wodzie bogactwo minerałów  potrzebnych do zdrowego funkcjonowania.

Woda jest bardzo ważna w życiu każdego, dlatego warto dbać o jej czystość. Dzięki temu mamy pewność, że dostarczamy naszemu organizmowi to co najlepsze. Dlatego warto zastanowić się na kupnem filtra do wody, wykorzystującego zjawisko odwróconej osmozy.

Naklejka z drzewem fajnie wygląda na ścianie<< >>Czy warto udać się na mezoterapię?

O Autorze : Ryszard Dowiecki