Dawniej świeczki wykonywano głównie z pszczelego wosku. Były drogim produktem, dostępnym tylko dla najmożniejszych. W tej chwili firmy produkują świece z parafiny i stearyny. Oprócz tego powraca się do wosku i innych luksusowych produktów, czego przykładem są świeczki yankee candle.

Robimy spersonalizowane świeczki zapachowe

świeczki zapachowe yankee candleStworzenie świeczki zapachowej nie wymaga skomplikowanych umiejętności. Robiąc swoją pierwszą świecę w całości sugerowałam się świeczkami zapachowymi yankee candle. Ich kształt, zapach, forma czyli właściwie wszystkie aspekty – zainspirowały mnie do stworzenia własnej. Na start potrzebujesz długi sznurek, to będzie Twój knot. Przyda się także stearyna. Jeżeli nie posiadasz tej substancji, nic nie szkodzi. Poszukaj w domu nieużywanych świec albo wybierz jakąś ze swojej kolekcji. Za pierwszym razem wykorzystałam świece yankee o zapachu czekoladowym i cały czas przy nich pozostaje. Dopieram zapachy i kolory świeczek yankee w zależności od potrzeby i nastroju, sprawdzają się idealnie i nigdy mnie nie zawiodły. Wrzuć wybrane świeczki yankee do małego garnka i podgrzej na niewielkim ogniu. Po domu na pewno rozejdzie miły dla nosa zapach świeczek zapachowych. Potrzebujemy również foremek, do których wylejemy roztopioną masę z garnka. Funkcje foremki mogą pełnić różne przedmioty. Za formę dobrze posłuży Ci słoik, podobny kształtem do słoiczków yankee, które zawsze wyglądają estetycznie i posiadają wyjątkowe kształty. Kiedy wosk trafi do odpowiednich pojemników należy dodać do środka aromat. Możesz w tym celu użyć intensywnie pachnące skórki owocowe, garść goździków albo szczyptę przypraw orientalnych. Idealnie sprawdzą się olejki eteryczne zawsze obecne w świeczkach zapachowych. Najmilszym momentem jest komponowanie aromatów. Koniecznie sprawdź świeczki zapachowe yankee candle, wyróżniają się unikatowymi nutami zapachowymi i niebanalnymi połączeniami aromatów. Zainspiruj się kształtem, zabarwieniem, dodatkami i spróbuj wykonać podobne.

Zapachy dostępne na światowym rynku świec przechodzą największe nasze wyobrażenia. Domowe wytwarzanie świeczek zapachowych trzeba potraktować jako zabawę. Na pozór łatwo przygotować poszczególne składniki, ale łączenie zapachów i zatapianie ich w wosku to zajęcie dla specjalistów, dobrze, że zawsze możemy cieszyć się szerokim wachlarzem świec yankee.

 

Kilka słów o tradycyjnych kopertach<< >>Produkty dziecięce z dzianiny minky

O Autorze : Ryszard Dowiecki