W obecnych czasach w każdym dużym mieście możemy natknąć się na liczne place budowy. Wznosi się wielkie centra handlowe, biurowce, nowoczesne mieszkania jak i małe domki jednorodzinne. Po ulicach jeżdżą betoniarki, koparki i wywrotki. Robotnicy widoczni są na każdym kroku. O czym powinni pamiętać pracownicy budowy?

Bez butów i kasku ani rusz

Buty roboczeOczywistym jest, że najważniejsze w pracy każdego budowlańca jest bezpieczeństwo. I to bez dwóch zdań jest priorytetem firm zajmujących się produkcją odzieży ochronnej w tej branży. Podstawą są buty robocze i kask. Te pierwsze dzięki metalowym, wzmocnionym frontom chronią stopy przed zmiażdżeniem, bólem jaki może spowodować niespodziewanie spadająca z wysokości cegła. Kask zaś zabezpiecza najważniejszą część ludzkiego ciała jaką jest głowa. Bez niego nie wejdziemy na żadną budowę. Spodnie zaś to już pole do popisu dla producentów. Możliwości jest wiele. Różnego typu wzmocnienia na kolana, układ kieszeni, wodoodporny materiał, wszelkie usztywnienia. Bardzo ważne są też odblaski na odzieży wierzchniej. Komplet budowlańca musi być tak zaprojektowany aby nadawał się na różne warunki atmosferyczne. Często bowiem ich praca wykonywana jest na zewnątrz bez względu na pogodę. W takich warunkach nie ma przyzwolenia na niedopatrzenie – odzież musi być idealnie przystosowana do tak wymagającej pracy, która każdego dnia niesie za sobą ryzyko urazu. Wszystkie firma budowlane powinny tego pilnować.

Praca budowlańca nie należy do najłatwiejszych. Jest bardzo obciążająca fizycznie, dlatego tak ważne jest prawidłowe przygotowanie się do niej. Odpowiedni strój to podstawa. Szefowie budowy i wykonawcy muszą pamiętać o wszelkich zabezpieczeniach, w tym odzieży technicznej. W końcu chodzi o zdrowie i bezpieczeństwo ludzi.

Nowoczesność nad stołem<< >>Czy warto zainwestować w profesjonalne sprzątanie?

O Autorze : Ryszard Dowiecki