Badanie USG to inaczej badanie ultrasonograficznego, które umożliwia obejrzenie wnętrz ciała kobiety, w tym rozwijającego się w niej płodu, ale ma również inne zastosowania. Najlepszym sposobem na dokonanie badanie ultrasonograficznego to badanie 4D.

Ultrasonografia – na czym polega badanie USG?

usg 4d poznańBadanie USG to jedna z najnowocześniejszych technik i metod diagnostycznych w medycynie. To badanie obrazowe – wykorzystuje fale ultradźwiękowe, które docierają do narządów wewnętrznych. Następnie fale te w różny sposób pochłaniają lub odbijają wiązkę ultradźwiękową, a specjalny aparat przetwarza te dźwięki w obraz, który pojawia się na monitorze. W ten sposób sprawdzić możemy kondycję wątroby, trzustki, nerek, jajników, jąder, piersi lub moszny. Z oceny echostruktury badanego narządu można wykryć nieprawidłowości, na przykład zgrubienia lub guzy. Ginekolodzy używają ultrasonograf do badania przezpochwowe, które pozwala ocenić szyjkę i dno macicy, stan jajników oraz wykryć mięśniaki, torbiele i choroby nowotworowe narządu rodnego. U kobiet w ciąży, badanie USG pozwala na zaglądniecie do wnętrza macicy przez powłoki brzuszne, by sprawdzić czy prawidłowo rozwija się płód. Najlepszym urządzeniem do badania ultrasonograficzne jest usg 4d poznań. Urządzenie te jest w stanie dokładne sprawdzić wiek, płeć płodu, a przede wszystkim obserwować rozwój płodu. Badanie USG 4D pozwala na obracanie płodu w celu zobaczenia fragmentu ciała dziecka, np. nóżki, główki, może być obracany na monitorze i oglądany z różnych stron. USG 4D to USG trójwymiarowe ruchome, gdzie dziecko jest rejestrowane w ruchu i obraz ten widoczny jest na monitorze. Takie badanie jest ogromnym przeżyciem dla rodziców.

Badanie USG stało się standardowym badaniem we współczesnej medycynie. Rozwój ultrasonografii na jeszcze bardziej pozwala na dokładne zbadanie i zdiagnozowanie wielu chorób lub obejrzenia przyszłego członka rodziny. 

Kolorowe oprawki dla najmłodszych w Warszawie<< >>Wydajne rozwiązania wentylacyjne

O Autorze : Henryk Zastojski