Moja mama przebywała z moimi dziećmi większość czasu. Bardzo się z tego powodu cieszyłam, bo to udogodnienie dla mnie. Nie musiałam szukać opiekunki do dziecka, kiedy pracowałam, bo mama wszystko miała na swojej głowie.

Fotografia dziecięca stała się ich pasją!

fotografia dziecięca

Była już na emeryturze, więc nie miała zbyt dużo obowiązków i całą uwagę poświęcała dzieciom. Zastanawiałam się, czy jej to nie przeszkadza, no ale dla niej to była czysta przyjemność. Moja mama to kiedyś była bardzo znana pani fotograf, której zdjęcia znajdowały się w wielu magazynach. To było dawno, no ale nadal pozostało jej coś z zamiłowania do zdjęć. Pamiętam, że cały Śląsk podziwiał jej fotografię. Była już kiedyś sesja noworodkowa, jak maluchy były małe, bo jak by inaczej. Zawsze miała pełno pomysłów na różne zdjęcia. Mama odgrzebała stary aparat, który trzeba było naprawić, i pamiętam, ile radości sprawiło jej zrobienie zdjęć noworodkom. Jak się przykładała do tego, żeby każdy element scenografii był dopracowany. Bardzo się cieszę, że wróciła do zdjęć, bo jakaś fotografia ślubna się nam przyda, z racji tego, że niedługo z moim narzeczonym w końcu będziemy brać ślub po tylu latach. Po co wynajmować fotografa, jak moja mama jest w tym taka dobra. Może robić zdjęcia w każdej możliwej sesji. No ale oczywiście sesja dziecięca najbardziej ją interesuje i nasz syn, i dwie córki bardzo dobrze o tym wiedzą. Z córek to się już robią takie dwie małe modelki, zaczynają same pozować i ładnie się ustawiają do zdjęć, mimo, że mają dopiero trzy latka. I w ten sposób godna polecenia fotografia dziecięca na Śląsku to było główne zainteresowanie moich dzieci. Babcia im wpoiła te zamiłowanie do zdjęć i zawsze zabierają ze sobą aparat, nawet na krótkie spacery.

Mama mówi, że dzieciństwo trwa bardzo krótko, i każdy uwieczniony moment na fotografii będzie wspaniałym dowodem na to, że dzieciństwo minęło im bardzo dobrze, bo za jakiś czas zapomną o danych sytuacjach, ale zdjęcia pozostaną.

Porządki w szufladzie z bielizną<< >>Hale namiotowe na letni kiermasz

O Autorze : Krystian Ząbek