Uwielbiam pracę z dziećmi. Kiedyś pracowałam jako niania i przedszkolanka. Mam dużo cierpliwości do nich, umiem zachować spokój nawet przy trudnych przypadkach.

Odpowiedzialność za dzieci podczas korzystania z różnych atrakcji

atrakcje na piknikWeekendowo także zajmowałam się dziećmi moich znajomych czy rodziny. Lubiłam swoją pracę jednak szukałam czegoś lepszego, bardziej aktywnego. Organizacja imprez dla dzieci wydawała się dobrym pomysłem. Akurat pewna firma zajmująca się taką działalnością rozpoczęła rekrutację. Dostałam pracę już na rozmowie kwalifikacyjnej. Na początku musiałam przejść szereg szkoleń ale na szczęście były bardzo ciekawe i interesujące. W pierwszych dniach byłam raczej obserwatorką. Musiałam towarzyszyć innym pracownikom, którzy opowiadali mi o ważnych kwestiach. Było tego ogromnie dużo, zaczynałam mieć wątpliwości czy na pewno wszystko zapamiętam. Jednak później w praktyce te wszystkie ważne sprawy weszły mi już w nawyk. Niektóre najlepsze atrakcje na pikniki czy w plenerze dla dzieci czasami bywały dosyć niebezpieczne i wtedy bardziej musiałam dbać o ich bezpieczeństwo. Ta praca wymagała ode mnie dużej odpowiedzialności i czujności. Nie mogłam pozwolić sobie na pomyłki. Atrakcje na imprezy dla dzieci takie jak malowanie twarzy czy kącik artystów nastawiał mnie na dużą kreatywność i twórczość. Bywało ciężko ale dałam radę. Bardzo lubię ten zawód. Sprawia mi przyjemność patrzenie na to jak świetnie przy mnie bawią się dzieci. Pamiętam kiedyś taką sytuację, że jedna mała dziewczynka zaczęła nagle płakać bo tęskniła za mamą. Uspokoiłam ją opowiadając jej bajki i śmieszne historie. Mama dziewczynki była mi bardzo wdzięczna, ponieważ wiedziała, że jej dziecko ma problemy z zostawaniem samemu. Szef pochwalił mnie, że potrafiłam poradzić sobie w takiej sytuacji. W mojej dawnej pracy takie sytuacje były bardzo częste. Nie lubię, gdy dzieciom dzieję się krzywda więc zawsze szybko reaguję. Cieszyłam się, że zostałam doceniona.

Z każdym dniem z chęcią idę do pracy. Odnalazłam w końcu swoje miejsce. Ogromnie się do niego przywiązałam i nie wyobrażam już sobie zmian.

Firma przewozowa i busy do Holandii<< >>Kafejka internetowa i solidna szafa rack

O Autorze : Ryszard Dowiecki