Życie na wsi zdecydowanie mi przypasowało i zdecydowałem zostać tam na stałe. Owszem, miałem nieco dalej do pracy, ale dojeżdżałem samochodem, więc nie zajmowało mi to ostatecznie aż tak wiele czasu. W centrum miałem apartament po rodzicach, ale nie chciałem go sprzedawać.

Wynajęcie młodemu małżeństwu apartamentu w centrum Gdyni

apartamenty w GdyniSprzedaż nie wchodziła grę, gdyż miałem ogromny sentyment do tego apartamentu. Stał on pusty od dłuższego czasu i padłem na pomysł, żeby go komuś po prostu wynająć. Dzięki temu cały czas będę właścicielem tego apartamentu. Zanim jednak się zabrałem do działania, to najpierw sprawdziłem ile kosztowały apartamenty w Gdyni i jak były urządzone. Nigdy wcześniej nie wynajmowałem nikomu lokalu i musiałem wdrożyć się w temat. Apartament zdecydowanie musiałem wyremontować, żeby zaoferować go za dobre pieniądze. Kupiłem nowy sprzęt i meble. Kiedy już wszystko było gotowe, to zacząłem rozglądać się za potencjalnymi lokatorami. Na własną rękę nie chciałem jednak działać i dlatego zgłosiłem się do pośrednika nieruchomości, który wszystko dla mnie załatwił. Moim apartamentem zainteresowało się młode małżeństwo, które chciało wprowadzić się od razu. Oboje pracowali i było ich stać na opłacenie apartamentu w centrum miasta. Zależało mi, żeby lokatorzy byli wypłacalni, gdyż sporo włożyłem w remont tego apartamentu. Wprowadzili się tego samego dnia, kiedy spisaliśmy umowę. Od razu też wpłacili kaucję za kolejne trzy miesiące. Byłem zadowolony, że szybko poszło.

Czasami odwiedzałem lokatorów w centrum, żeby porozmawiać z nimi na temat mieszkania. Byli bardzo zadowoleni i zdecydowali, że apartament będą wynajmowali na długi okres. Cieszyło mnie to, ponieważ miałem pewność stałych wpływów i sympatycznych lokatorów.

 

Popularne usługi koparką<< >>Foliowe opakowania na zamówienie

O Autorze : Katarzyna Mikołowska